Wyjątkowy spływ kajakowy Wisłokiem. Uczczono 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

poniedziałek, 06 lipiec 2020 20:05
fot. Barbara Zajchowska - UG Wojaszówka fot. Barbara Zajchowska - UG Wojaszówka

Ponad stu uczestników spływu kajakowego pokonało szlak wodny rzeki Wisłok dla uczczenia setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

R E K L A M A

W sobotę 4 lipca, ponad stu uczestników pokonało szlak wodny rzeki Wisłok na trasie Wojkówka – Frysztak – Kobyle. Spływ rozpoczął się plenerową Mszą św. na przystani w Wojkówce. Następnie po dopełnieniu formalności i odprawie związanej z bezpieczeństwem na wodzie uczestnicy wypłynęli na rzekę.

Dopisała pogoda, humory i odpowiedni stan wody. Kajakarze w wybranym przez siebie tempie pokonali 12 km trasę meldując się na przystani Pod Herbami w Kobylu, gdzie czekały pieczone kiełbaski. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy wodni, medyczni, instruktorzy kajakarstwa oraz osoby znające szlak wodny.

Organizatorem była parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Krosna. Pomysłodawcą i koordynatorem spływu był Arkadiusz Pałys i br. Michał Kiełbasa, a Patronem Honorowym Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.

Partnerami spływu byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku oraz Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK. Wśród grona osób związanych z przeprowadzeniem spływu nie zabrakło przedstawicieli kilku wypożyczalni Lolek ze Strzyżowa, Doliny Wisłoka z Frysztaka oraz z Sanoka i Twierdzy.

Spływ zabezpieczali ratownicy BIESZCZADZKIEGO WOPR .

- Bardzo udany spływ w wielkiej i ważnej intencji dobiegł końca..., ale zostanie w naszej pamięci na zawsze tak jak sam Jan Paweł II. Dziękujemy za współpracę i wspólnie spędzony dzień - mówi Marek Armata, dyrektor GOSiR Frysztak.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r., został papieżem 16 października 1978 r., zmarł 2 kwietnia 2005 r., ogłoszony świętym Kościoła katolickiego 27 kwietnia 2014 r.

111sk

red. Krosno112.pl, Marek Armata
zdjęcia: Barbara Zajchowska - UG Wojaszówka