KORCZYNA: Sześciu świń szukają m.in. strażacy i policjanci

piątek, 03 lipiec 2020 22:39
Świnia na rynku w Korczynie Świnia na rynku w Korczynie

Sześć świń radośnie biega po Korczynie i bliskiej okolicy. O tym fakcie już w pierwszej połowie czerwca zostali powiadomieni policjanci. Pomimo "akcji poszukiwawczych" nie natrafiono na świńskie stadko. 7 czerwca na Facebooku opublikowaliśmy film z jedną świnią, która przechadzała się po korczyńskim rynku (zobacz).

R E K L A M A

- Dzisiaj znowu polowanie na świnki i znowu nieudane. Nie udało nam się ich zlokalizować a wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Korczyny przeszukaliśmy kilka hektarów upraw. Czekamy na określenie przez mieszkańców nowej lokalizacji i będziemy próbować do skutku. Dziękujemy #OSPKorczyna za pomoc - napisali na swoim profilu pracownicy Schroniska dla psów "Wesoły kundelek", którzy podjęli się poszukiwania trzody chlewnej. 

Jak ustalili policjanci, zwierzęta same wydostały się z terenu gospodarstwa. 

- Policja prowadzi czynności wyjaśniające z artykułu 77 Kodeksu wykroczeń (niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia). Czyn ten podlega karze ograniczenia wolności lub grzywny do 1000 zł - o sprawie mówił nam w piątek asp. szt. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie. - W sumie do policji wpłynęły trzy zawiadomienia o biegających świniach po miejscowości Korczyna. 

Wiadomo, że świnie nie utopiły się podczas ostatniej błyskawicznej powodzi, były widziane w poniedziałek. 

red.