Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził tereny dotknięte nawałnicami

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

We wtorek 30 czerwca 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Hadlach Szklarskich, Jaworniku Polskim i Trzcinicy. To miejscowości dotknięte w ostatnich dniach tzw. powodziami błyskawicznymi.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku Polskim otrzymali dzisiaj z rąk Prezydenta promesę na zakup nowego wozu. Kilka dni temu ich Star został niemal całkowicie zalany wodą. W piątek 26 czerwca jadąc do zdarzenia związanego w ulewnym deszczem fala o wysokości około 50 centymetrów zepchnęła ich średni samochód ratowniczo – gaśniczy Star z drogi i nie mógł wyjechać, następnie został zalany w 60-70 procentach, druhowie musieli uciekać na dach.

Pomoc jednostce zapowiedział w sobotę Premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj druhowie otrzymali promesę na zakup nowego samochodu z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, który dzisiaj był na terenach dotkniętych ulewami.

promesafot. Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent oraz wojewoda i marszałek województwa wizytował również Trzcinicę w powiecie jasielskim, gdzie doszło do zalania wielu domów i gospodarstw. 

red.
fot. Jakub Jastrzębski

Galeria

 

Partnerzy portalu: