Wirtualnym "wyjazdem" na derby do Jasła, kibice Karpat Krosno pomogli szpitalowi

piątek, 29 maj 2020 16:55
fot. K.S. Karpaty Krosno fot. K.S. Karpaty Krosno

Ponad 1000 zł zostało zebrane podczas akcji "Wyjazd na derby" organizowanej przez kibiców Klubu Sportowego Karpaty Krosno.

R E K L A M A

Społeczność kibiców Klubu Sportowego Karpaty Krosno w ramach pomocy medykom z krośnieńskiego szpitala zorganizowała wirtualny "wyjazd" na mecz do Jasła. Cała akcja polegała na uzbieraniu jak największej ilości środków, poprzez wpłatę tzw. "cegiełki" w wysokości kosztu wyjazdu. 

Planowo mecz derbowy z Czarnymi Jasło miał się odbyć 22 kwietnia, jednak sytuacja w kraju nie pozwoliła na odbycie się wydarzenia. Mimo to, kibice krośnieńskiej drużyny zmobilizowali siły i kupując wirtualne bilety wspólnie uzbierali 1103,59 zł. Cała kwota została przekazana dla krośnieńskiego szpitala.

To nie pierwsza charytatywna akcja podejmowana przez K.S. Karpaty Krosno i kibiców. Kilka tygodni temu klub, nominowany przez inną drużynę sportową, podjął wyzwanie i przekazał na licytację gadżety związane z "Karpatami". Akcja zainicjowana przez Otryt Lutowiska miała na celu przeprowadzenie licytacji klubowych gadżetów i przekazanie całego dochodu okolicznym szpitalom w ramach pomocy w czasie trwającej pandemii. Całkowity dochód z licytacji wyniósł 1740 zł i przekazany został na zakup m.in. płynów do dezynfekcji, maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, które rozdzielone zostały pomiędzy szpital w Krośnie i Ustrzykach Dolnych.

autor tekstu: Natalia Paradysz
autorzy zdjęć: K.S. Karpaty Krosno