Krośnieński Bazar będzie czynny dłużej. W piątki zakupy można robić do godziny 17

Krośnieński Bazar będzie czynny dłużej. W piątki zakupy można robić do godziny 17 Krosno112.pl

W każdy piątek na Bazarze przy ul. Legionów zakupy będzie można zrobić po pracy. To już kolejna próba wydłużenia godzin pracy kupców. Czy tym razem się przyjmie?

Na krośnieńskiej targowicy można kupić wszystko – od owoców i warzyw, przez odzież i obuwie, po elektronikę i sprzęt do ogrodu. Na ok. 4-hektarowym placu jest ponad 300 stoisk. Dla klientów jest jednak otwarty od godz. 8:00 do 14:00.

W czasie epidemii Bazar był nieczynny przez pierwsze 2-3 tygodnie. - Później zrobiło się wiosennie i ludzie zaczęli przychodzić - mówi Stanisław Pasternak, udziałowiec spółki Janstap, administrującej Bazarem. - Teraz już wszystkie stoiska są otwarte.

Na targowicy da się odczuć, że granice są zamknięte. Nie ma Słowaków, którzy licznie przyjeżdżali do Krosna na zakupy. - Ale kupujących jest coraz więcej - ocenia Stanisław Pasternak.

Na placu targowym obowiązują zasady bezpieczeństwa. Zalecanie jest utrzymywanie dystansu pomiędzy kupującymi. Trzeba mieć też założone maseczki. - Na każdym stoisku jest też płyn do dezynfekcji - zapewnia Stanisław Pasternak.

Od 22 maja, w każdy piątek, bazar będzie mieć wydłużone godziny otwarcia. - Inicjatywa wyszła ze strony zarówno sprzedających jak i kupujących - przyznaje Stanisław Pasternak. - Po konsultacjach zdecydowaliśmy się na ten właśnie dzień tygodnia.

Takie godziny otwarcia mają obowiązywać bezterminowo. Na dłuższą pracę zdecydowała się większość handlujących. - Nikogo nie możemy zmusić do dłuższej pracy, ale postanowiliśmy obniżyć opłatę targową na maj dla tych którzy będą sprzedawać dłużej w piątek - mówi udziałowiec spółki Janstap.

autor: tom

 

Partnerzy portalu: