Nowe samochody dla podkarpackich jednostek OSP - wśród nich OSP Iskrzynia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Krosno112.pl

Samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości blisko 400 mln zł trafią do jednostek OSP w całej Polsce. Choć fundusze wydają się bardzo duże, do powiatu krośnieńskiego trafi tylko jeden średni samochód ratowniczo-gaśniczy, a dokładnie do OSP KSRG Iskrzynia w gminie Korczyna. 

Podkarpackie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają 31 nowych średnich i lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Łączna wartość pojazdów to ponad 21 mln zł.

Środki finansowe, które umożliwiły te zakupy pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakupy zostały również wsparte dotacjami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe źródła finansowania to środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów terytorialnych oraz środki przekazywane przez zakłady ubezpieczeń.

Na Podkarpaciu jest ponad 1200 jednostek OSP, w tym ponad 327 w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, natomiast w Krośnie i powiecie krośnieńskim w skład KSRG wchodzi 21 jednostek OSP. 

Nowy samochód dla OSP KSRG Iskrzynia zastąpi Stara 266.

Natomiast z innej puli tj. m.in. z fundudzy RPO trafią trzy nowe samochody do strażaków z OSP Kombornia (GBA), OSP Bratkówka (GLBA), OSP Odrzykoń (GLBA).

red.

 

Partnerzy portalu: