Powstaną kolejne wieże widokowe!

fot. GOPR Bieszczady fot. GOPR Bieszczady

Po wielkim sukcesie, jakim okazała się budowa wieży na górze Cergowa w Gminie Dukla, Magurski Park Narodowy planuje wybudowanie na swoim terenie dwóch wież widokowych. Kolejna ma powstać w Puławach Górnych na Kiczerze.

Dwie wieże w Magurskim Parku Narodowym
Wieże zlokalizowane będą w dwóch gminach: Dukla - szczyt Baranie (wysokość 18 metrów) oraz Krempna - szczyt Kamień (wysokość 24 metry). Przy tej drugiej będzie również wybudowana ścieżka wśród koron drzew! Mają to być nowe atrakcje turystyczne Magurskiego Parku Narodowego, gdyż szczyty Beskidu Niskiego są zalesione i nie ma zbyt wielu punktów skąd można podziwiać krajobrazy. 

Wieża na Kiczerze w gminie Rymanów
Aż 33 metrowa wieża ma powstać na górze Kiczera w Puławach Górnych w gminie Rymanów, gdzie znajduje się ośrodek narciarski KiczeraSki. Projekt budowy wieży jest już gotowy. Za pomysł oraz realizację budowy odpowiedzialne jest Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne „Przełom Wisłoka”. Jest już gotowy projekt; budowla w większości ma być drewniana z trzema poziomami widokowymi, a najwyższy ma być przeszklony. Prócz schodów wieża będzie miała zainstalowaną windę, która dzięki temu będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. 

 red. fot. archiwum Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: