Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o napady na sklepy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Sukces krośnieńskich policjantów! Aresztowano 21-letniego krośnianina, podejrzanego o trzy rozboje.

Do rozboju na pracownicy jednego z osiedlowych sklepów przy ul. Naftowej w Krośnie doszło w środę, około godziny 19:30. Zamaskowany mężczyzna, grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Przestępca zabrał kilkaset złotych i uciekł. 

- Rozpoczęła się policyjna obława za sprawcą - mówi asp. sztab. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy krośnieńskich policjantów - Mężczyzna został zarejestrowany przez system kamer monitoringu miejskiego. W rejon miejsca przestępstwa ściągnięto funkcjonariuszy, którzy przeczesywali ulice, klatki schodowe i osiedlowe zakamarki w poszukiwaniu sprawcy. W tym czasie policjanci operacyjni zbierali szczegółowe informacje, analizowali zachowanie sprawcy, ustalając potencjalne miejsca, gdzie może się ukrywać. 

Podczas patrolu osiedla Tysiąclecia, krośnieńscy dzielnicowi zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Zatrzymanym okazał się 21-letni mieszkaniec Krosna. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a śledczy kompletowali materiał dowodowy.

21- latek został przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Młody krośnianin podejrzany jest o dokonanie rozbojów na ul. Wolności, Bohaterów Westerplatte i Naftowej w Krośnie. Mężczyzna na piątkowym posiedzeniu sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

red.

 

Partnerzy portalu: