38-letni kierowca miał prawie 4 promile alkoholu

fot. pixabay fot. pixabay

Policjanci z krośnieńskiej grupy „Speed” wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. O przyszłości 38-latka zadecyduje sąd.

W niedzielę ok. godz. 17, podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Rogi, policjanci zatrzymali pijanego 38-latka, który kierował fiatem. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi ustalili, że amator jazdy na podwójnym gazie posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. O przyszłości 38-latka zadecyduje teraz sąd.

- Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat. Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze - apeluje asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

red.

 

Partnerzy portalu: