Ponad 380 osób wzięło udział w biciu rekordu w pierwszej pomocy!

fot. Anna Płoucha - Krosno112.pl fot. Anna Płoucha - Krosno112.pl

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, w ramach tego dnia WOŚP zorganizował ogólnopolską akcję, polegającą na zebraniu jak największej ilości osób wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową w przeciągu 30 minut.

Bicie rekordu rozpoczęło się o godzinie 12:00 na Hali MOSiR Krosno i trwało do godziny 12:30. W ciągu tych 30 minut nieprzerwanie wykonywano RKO na 22 przygotowanych stanowiskach z fantomami, łącznie do akcji przyłączyły się 384 osoby, w tym studenci i nauczyciele akademiccy z PWSZ w Krośnie, uczniowie szkół: Naftówka - klasy ratowniczo-obronne i bezpieczeństwa wewnętrznego (około 240 osób!), Liceum Katolickie, Michalickie Liceum Ogólnokształcące - klasy mundurowe, ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, strażacy z JRG Krosno oraz OSP Głowienka. 

organizatorami akcji w Krośnie są: Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku oraz Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im.Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia


red. Natalia Paradysz | fot. Anna Płoucha - Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: