Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Galerii VIVO

fot. ZSP 4 Krosno fot. ZSP 4 Krosno

Wypadki chodzą po ludziach nie tylko w piątki 13-go. Aż połowa Polaków przyznaje, że nie wiedziałaby jak ratować życie lub zdrowie będąc świadkiem wypadku. Nigdy nie jest za późno na naukę... zwłaszcza naukę ratowania życia! Warto pamiętać o tym nie tylko w drugą sobotę września, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.

W ramach obchodów Dnia Pierwszej Pomocy uczniowie klas ratowniczych i bezpieczeństwa wewnętrznego krośnieńskiej Naftówki przypomnieli 13 września br. w Galerii VIVO! Krosno zasady udzielania pierwszej pomocy. Ten szczególny Dzień ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli.

Szczególna rola związana jest ze szkoleniem młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

Klienci Galerii, a także młodzież szkolna z Krosna miała okazję przypomnieć sobie czy też nauczyć się m.in. resuscytacji krążeniowo-oddechowej/niemowlaka, dziecka, dorosłego, postępowania w omdleniu, użycia defibrylatora, unieruchamiania kości i stawów, zdejmowania kasku, tamowania krwotoków i opatrywania ran, postępowania z ciałem obcym w organizmie. Ratownicy z Naftówki zademonstrowali również udzielanie pomocy w pozorowanych ogniskach urazowych.

red. fot. ZSP 4 Naftówka

Galeria

 

Partnerzy portalu: