Mężczyzna ranił swoją żonę i teściową. Chciał podpalić dom

wtorek, 10 wrzesień 2019 16:56
fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Dramatyczne sceny w jednym z domów przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie. Mężczyzna ranił dwie kobiety nożem i próbował podpalić dom.

R E K L A M A

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci, którzy udzielili pomocy medycznej poszkodowanym kobietom. Na miejsce dotarli również bardzo szybko strażacy JRG Krosno (sekcja gaśnicza z zastępcą dowódcy JRG) oraz z OSP Krosno-Białobrzegi. Do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno udzielili im pomocy przedmedycznej. 

Do kłótni pomiędzy mężczyzną, a rodziną kobiety miało dochodzić dość często. Niestety dzisiaj po godzinie 12. doszło tam do dramatycznych scen z użyciem noża kuchennego. 

- Około godziny 12:20 policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej. Miało tam dojść do sprzeczki na tle finansowym. Mężczyzna miał ranić dwie kobiety i próbować podpalić dom - relacjonuje nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel - rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - Na szczęście dwie kobiety zostały niegroźnie ranne. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna został zatrzymany i trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

67-letni mężczyzna z kartą stałego pobytu w Polsce miał 12 września opuścić nasz kraj. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy mężczyzna ranił swoją żonę oraz teściową. Druga z kobiet została ranna m.in. w jedną z nóg. 

Wewnątrz budynku przebywał również inny mężczyzna - właściciel budynku, który jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej ugasił pożar. 

Napastnik został zatrzymany przez fukncjonariuszy policji. Przewieziono go do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. 

red. fot. Radosław Sowiński