Odwiedziliśmy Grzegorza. To dla niego będzie Nocna Jazda Ratowników

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Grzegorz Karaś od ponad 25 lat jako ratownik medyczny niósł pomoc innym. Osób zawdzięczających mu życie i zdrowie na pewno jest sporo, liczby można podawać w tysiącach. Dokładnie dwa lata temu, w maju 2017 roku jego życie prywatne i zawodowe się zawaliło. Dostał udaru mózgu. 

Już w zeszłym roku jego koledzy z krośnieńskiego pogotowia zorganizowali zbiórkę pieniężną i znaleźli fundację, która rozpoczęła zbieranie 1% podatku na leczenie i rehabilitację Grześka. Widząc walkę i wielką chęć powrotu do pracy ratownika, jego koledzy zwrócili się do naszego portalu i OSP Dobieszyn o zorganizowanie w 2019 roku Nocnej Jazdy Ratowników właśnie dla niego. 

We wtorek 14 maja odwiedziliśmy Grzegorza w jego domu w Miejscu Piastowym. Jego uśmiech zapamiętamy na długo. Jednak pod tym radosnym wyrazem twarzy kryje się wiele cierpienia. Fizycznego jak i psychicznego. Bycie ratownikiem medycznym dla niego, to nie była zwykła praca - to była wielka pasja i radość z tego, że mógł komuś uratować życie. Dlatego sobotnią akcją chcemy pokazać Grześkowi, jak wiele osób chce mu podziękować za dar życia oraz jak wiele osób życzy mu powrotu do pełni zdrowia. 

Potrzeb jest wiele. W sobotę pokażmy, że możemy mu pomóc, fundując sprzęt do rehabilitacji, przystosowanie domu do samodzielnego poruszania się i turnus rehabilitacyjny w jednym z najlepszych ośrodków w kraju. 

W sobotę, 18 maja od godziny 15:00 na parkingu Orlen przy ulicy Rejtana w Jedliczu, 50 wolontariuszy będzie zbierać do puszek wolne datki dla Grześka. Około godziny 20:15/20:30 wyruszymy w trasę Nocnej Jazdy Ratowników. Przejedziemy przez Jedlicze, Dobieszyn, Krosno, Łężany i Miejsce Piastowe, gdzie mieszka Grzegorz. Mamy nadzieję, że wspólna akcja służb ratowniczych i pokrewnych pokaże jedność środowiska w szczytnym celu. A akcja zapowiada się wyjątkowo rekordowo.

- kliknij: Kto pojedzie w Nocnej Jeździe Ratowników dla Grześka
- kliknij: Nocna Jazda Ratowników dla Grześka: Poznajcie plan imprezy

red. fot. Radosław Sowiński

 

Partnerzy portalu: