Dobra informacja! Oluś z rodzicami poleci do USA za darmo!

fot. Lamelka Studio fot. Lamelka Studio

Dobra informacja! Oluś Kosiek wraz z rodzicami poleci do Miami na Florydzie za darmo, dzięki kilku swoim przyjaciołom. W czerwcu chłopiec przejdzie pierwszą z trzech skomplikowanych operacji.

Zebrano ponad 1 mln złotych
Oluś jest dzieckiem jednym na milion. Dziecko nie ma kości piszczelowej, stawu skokowego i ma stópkę końsko-szpotawą. Taka choroba zdarza się raz na milion urodzeń. W Polsce lekarze jako leczenie stawiali jedynie na amputacje chorej nóżki bez szansy na normalne funkcjonowanie. Dzięki determinacji rodziców i przyjaciół udało się zebrać kwotę potrzebną na operację rekonstrukcji kości, czyli ponad 1 mln złotych (kliknij: Udało się uzbierać ponad 1 milion złotych na uratowanie nóżki Olusia).

Dr D. Paley i Dr D. Feldman ze Stanów Zjednoczonych, chirurdzy ortopedzi – jako jedyni na Świecie przeprowadzają takiego typu operacje. Specjalizują się w procedurach wydłużania kończyn i korekcji zniekształceń pomogli wielu dzieciom z krytycznymi przypadkami. Po konsultacji dają 100% gwarancji powodzenia. Takie operacje wykonują po 18 miesiącu życia na Florydzie w USA w klinice Paley Instytut.

Wiele akcji charytatywnych dla małego wojownika
Nasz portal już w grudniu 2017 roku zapoczątkował akcję informacyjną, której celem było dotarcie do jak największej liczby ludzi i zainteresowanie ich przypadkiem choroby Olusia oraz chęcią pomocy małemu wojownikowi. W maju 2018 roku zorganizowaliśmy dla malucha akcję Nocna Jazda Ratowników, podczas której zbierano fundusze na operację. To jedna z wielu akcji charytatywnych, która została zorganizowana dla Olusia z Krościenka Wyżnego. W marcu 2019 roku udało się przekroczyć niewyobrażalną barierę finansową ponad 1 mln złotych potrzebną na 3 operacje, długą rehabilitację i wydłużanie kości.

Darmowy przelot Olusiowi i jego rodzicom
Choć udało się uzbierać pieniądze na trzy operacje, to życie całej rodziny na Florydzie w USA nie będzie należało do łatwych. Dzięki Joannie Bril i Lotnisku w Rzeszowie-Jasionce udało się pozyskać bilety na lot do USA i już 3 czerwca Oluś wraz z rodzicami poleci z Warszawy do Miami zupełnie za darmo.

Kolejna pomoc małemu Olusiowi
To nie koniec akcji charytatywnych dla Olusia. 11 maja w Szkole Muzycznej w Krośnie zorganizowana zostanie "Majówka dla Olusia". Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pobyt i dalsze leczenie Olusia w Stanach Zjednoczonych. Organizatorem Majówki jest Marcin Józefowicz - członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego. Nasz portal objął patronat nad wydarzeniem. 

red.

 

Partnerzy portalu: