.

Druhowie okolicznych jednostek podczas Świąt Wielkanocnych.

fot. Rafał Zarzyczny- Krosno112.pl fot. Rafał Zarzyczny- Krosno112.pl

Druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych od wielu lat biorą aktywny udział w uroczystościach Wielkiej Nocy oraz w ich przygotowaniach.

 W licznych kościołach pojawiają się symboliczne Groby Chrystusa przy których, strażacy prowadzą warty honorowe nawiązujące do historycznych wydarzeń. To już wieloletnia tradycja strażacka. Warty prowadzone są od Wielkiego Piątku aż do uroczystego nabożeństwa - Rezurekcji.

imag00016.jpg

imag00015.jpg

Druhowie nie tylko włączają się w przygotowanie i uczestniczenie w uroczystościach, ale także dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, chociażby podczas parafialnych dróg krzyżowych odbywających się w Wielki Piątek.

imag00013.jpg

Liturgia Wielkiej Soboty, podczas której następuje poświęcenie ognia i wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego, jest ważnym dniem. Strażacy rozpalają ogniska, od których odpalany jest paschał i świece uczestników nabożeństwa.

imag00021.jpg

Aby tradycja nie została utracona, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych towarzyszą druhom OSP. Z pokolenia na pokolenie przekzazywane są ważne wartości i idee.

imag00029.jpg

imag00027.jpg

imag00028.jpg

Druhowie podczas Rezurekcji, gmina Rymanów:

imag00031.jpg

imag00033.jpg

Zdjęcia zawarte w artykule pochodzą z jednostek: OSP Krosno-Turaszówka, OSP Sieniawa, OSP Krościenko Wyżne, OSP Iwonicz, OSP Rymanów, OSP Posada Dolna, OSP Ladzin, OSP Nowa Wieś, OSP Jaszczew, OSP Szczepańcowa oraz OSP Miejsce Piastowe.

red.

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner