.

Zmarł ksiądz Prałat Tadeusz Szetela. Honorowy Obywatel Miasta Krosna

fot. Bogusław Szczurek fot. Bogusław Szczurek

Zmarł ksiądz Prałat Tadeusz Szetela, Honorowy Obywatel Miasta Krosna, odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany medalem Komisji Edukacji Narodowej, były proboszcz Parafii Św. Wojciecha.

18 stycznia 2019 r. wieczorem zmarł Pierwszy Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie. 

Ś.P. ks. Prałat Tadeusz Szetela święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1952 r. z rąk ks. bpa  Franciszka Bardy. Jego placówki wikariuszowskie to Majdan Królewski k. Kolbuszowej, Łańcut, Zarzecze k. Przeworska, a także krośnieńska Fara. W parafii św. Wojciecha był proboszczem od 1968 do 1997. W 1998 roku przeszedł na kapłańską emeryturę. Był kapelanem Ojca Świętego Jana Pawła II, Od 30 sierpnia 2002 roku był Honorowym Obywatelem Miasta Krosna. Był również honorowym członkiem stowarzyszenia ”Czyń Dobro Mimo Wszystko”. Ks. Tadeusz był wychowawcą, mistrzem duchowym wielu pokoleń. Uczył w Szkole Podstawowej nr 8 w Krośnie i LO w Krośnie im. Mikołaja Kopernika przez 22 lata. 3 stycznia 2019r. skończył 95 lat.

- Przez wiele lat jako katecheta uczył miłości do Ojczyzny, jego lekcje były uzupełnieniem historii, która, jak wiadomo, nie zawsze była podawana zgodnie z prawdą. Szerzenie wśród młodzieży patriotyzmu zawsze leżało mu na sercu ze względu na bogate doświadczenia jako żołnierza Armii Krajowej - można przeczytać na stronie krośnieńskiego Liceum Katolickiego.

EKSPORTA: poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w Parafii pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie.

POGRZEB: wtorek, 22 stycznia 2019 r. o godz. 12.00
w Parafii pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie. Po Mszy św. pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.

red., fot. Bogusław Szczurek

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner