.

Akcja Gimbus: Policja kontrolowała autobusy

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W październiku br. Policja prowadziła działania pod kryptonimem "Gimbus" kontrolując szczególnie autobusy dowożące dzieci i młodzież do szkół w Krośnie i na terenie powiatu krośnieńskiego.

W ramach działań "Gimbus" skontrolowano 93 pojazdy. Ujawniono: 7 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości, 8 przypadków nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdów. Jednocześnie w 3 przypadkach nie dopuszczono pojazdów do dalszej jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, nałożyli na kierujących 21 mandatów karnych i pouczyli 2 kierujących. Każdy z kierujących zatrzymanych do kontroli był trzeźwy.

Głównym celem akcji było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób, a w szczególności dzieci i młodzieży przewożonych autobusami do szkół m.in. pojazdami typu gimbus.

Mundurowi podczas prowadzonych kontroli sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i właściwe oznakowanie, sposób i liczbę przewożonych pasażerów, przestrzeganie norm pracy kierowców oraz ich stan trzeźwości.

red., KMP Krosno

 

 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner