.

Inne

APEL. Pilnie potrzebna jest krew grupy B Rh- dla Pawła Jamroga z Potoka (gmina Jedlicze). Paweł czeka na pilną operację w szpitalu w Krośnie, jednak brakuje dla niego odpowiedniej grupy krwi. 

Nie ma mocnych na strażaków ze Spornego. Znów wygrywają w grupie A Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Korczynie z czasem bojówki 34,3s. W grupie MDP chłopców wygrywa OSP Iskrzynia, w grupie MDP dziewcząt i grupie C kobiet wygrywa OSP Kombornia. Zobaczcie fotorelację z zawodów. 

Raport z SOR #5: Rekordowy czas oczekiwania na SOR

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 14:12

Pracuję „za ladą” SOR w jednym z większych szpitali. Codziennie przyjmujemy ponad 100 pacjentów, z czego niecałe 20% to osoby przywiezione przez Pogotowie Ratunkowe. Myśleliście kiedyś jak to może wyglądać z naszej strony? Jak wyglądają rekordowe czasy oczekiwania?

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszlo przy zbiorniku "Besko" w Sieniawie, gdzie w niedzielę (15.09 ok. 14:30) skoczył z korony zapory w kierunku rzeki mężczyzna. Niestety zginął na miejscu.

WYWIADY Krosno112 / Joanna Frydrych

niedziela, 15 wrzesień 2019 09:41

WYBORY 2019. Rozpoczynamy cykl wywiadów z kandydatami na posłów i senatorów. 13 października odbędą się wybory parlamentarne, chcemy aby nasi Czytelnicy mieli okazję poznać najważniejszych kandydatów z naszego okręgu. Cykl rozpoczynamy wywiadem z Joanną Frydrych.

W sobotę 14 września z krośnieńskiego Rynku wyruszył VII Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Peleton przejechał drogami Krosna i gminy Wojaszówka do rezerwatu przyrody Herby". Dystans jaki pokonali rowerzyści to około 52 kilometry. 

Ciągły rozwój olejów i preparatów smarowych, zwłaszcza w obszarze motoryzacyjnym, stanowi nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstw specjalizujących się w regeneracji olejów przepracowanych. Zmiany rynkowe wraz z podążającymi za nimi zmianami w prawodawstwie wymuszają i nakładają obowiązek segregacji olejów przepracowanych. Zaproponowanie natomiast uzasadnionej technologicznie i kosztowo usługi selektywnej zbiórki tego typu odpadów pozwala na ich optymalne wykorzystanie i zrewolucjonizowanie dotychczasowych praktyk wywołujących szereg problemów technologicznych i środowiskowych.

Wypadki chodzą po ludziach nie tylko w piątki 13-go. Aż połowa Polaków przyznaje, że nie wiedziałaby jak ratować życie lub zdrowie będąc świadkiem wypadku. Nigdy nie jest za późno na naukę... zwłaszcza naukę ratowania życia! Warto pamiętać o tym nie tylko w drugą sobotę września, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.

Strona 1 z 121
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner