.

Inne

Dwaj kompletnie pijani mężczyźni przyjechali na stację paliw zatankować swojego poloneza. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.

Zapraszamy do Studium Animatorów Kultury

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 15:19

Wyjątkowa, niepowtarzalna, niezapomniana – tak mówią o szkole absolwenci Studium Animatorów Kultury. Poprzez działania praktyczne, nabycie odpowiednich kompetencji można zdobyć zawód animatora fotografii, animatora działań teatralnych, animatora kultury regionalnej i animatora tańca. Zawód atrakcyjny, wpisujący się w potrzeby rynku pracy teraz i w przyszłości.

Jedni planują wakacyjne lenistwo, inni aktywny wypoczynek i ekstremalne wycieczki, pozostali w wakacje zamierzają pracować.

W niedzielę 16 czerwca 2019r., strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dukli świętowali jubileusz 130-lecia istnienia jednostki. Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele O.O. Bernardynów, następnie strażacy przemaszerowali przez Duklę, a pod remizą odbył się uroczysty apel, gdzie oficjalnie przekazano nowy samochód na podwoziu Scanii oraz wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. W uroczystości uczestniczył m.in. Wicepremier Piotr Gliński.

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. W sobotnie, upalne popołudnie doszło do tragicznego zdarzenia. Na mężczyznę spadł oderwany z urwiska kamień. Pomimo akcji ratunkowej mężczyzny nie udało się uratować.

W związku z pojawieniem się niedźwiedzia na terenie Gminy Dukla - okolice Jasionki, Zawadki Rymanowskiej oraz na terenie Gminy Chorkówka w okolicy Zręcina i Żeglec, przypominamy o zasadach zachowania przy spotkaniu z tym zwierzęciem.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm motocyklistom za ich brawurową jazdę. Na jednego z mężczyzn nałożono mandat karny, wobec drugiego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Akcja ratownicza na Górze Cergowej. Mężczyzna poczuł się źle i aby mu udzielić pomocy potrzebne było użycie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyli również ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sekcja dukielska.

Strona 1 z 110
 

Partnerzy portalu: