Inne

Bartosz pochodzi z Równego w gmine Dukla. W sierpniu wyjechał do Szkocji do Edynburga w celach zarobkowych. Tam mieszkał i pracował. Dnia 25.03.2020 Bartosz był ostatni dzień w pracy. Od 26.03 wziął urlop. Ostatni raz mężczyzna był widziany 25.03. 2020r. Wtedy też miał zmienić adres zamieszkania jednak miał nadal mieszkać w Edynburgu.

[RAPORT] Pandemia koronawirusa w regionie

piątek, 03 kwiecień 2020 08:00

[RAPORT NA ŻYWO] Najważniejsze informacje o pandemii koronowirusa w regionie. Liczba potwierdzonych osób zakażonych koronawirusem obecnie w województwie podkarpackim cały czas rośnie.

Kolejny mieszkaniec powiatu krośnieńskiego uciekł ze oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Do oddalenia się ze szpitala doszło w czwartek, 2 kwietnia około godziny 11.

Strażacy od pierwszego momentu, kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemią koronawirusa, zaangażowali się w działania mające ograniczyć liczbę zakażeń. Czy ilość obowiązków zdecydowanie się zwiększyła? Jak teraz pracują?

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4713 osób, a 12 739 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 109 osób. Niestety w powiecie krośnieńskim przybyło dzisiaj dwie osoby, które mają potwierdzone zakażenie koronawirusem.

“W ogniu pytań z..." to nowy cykl Krosno112.pl, który ma na celu przybliżyć sylwetki strażaków z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Będą to osoby, które z ogniem zmagają się zawodowo, jak również ochotnicy służący w miejscowych jednostkach OSP. Pierwszą naszą bohaterką jest dh Justyna Wierdak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach Dukielskich.

Samorząd województwa uruchomił już unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na najpilniejsze zakupy dla szpitali. W sumie na ten cel zarezerwowane jest 50 mln złotych. 20 już zostało uruchomionych. Zakupy będą w pierwszej kolejności dotyczyć środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego – chodzi o maseczki, gogle, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony. Do 5 stacji Pogotowia Ratunkowego w województwie trafi 15 nowych karetek, w tym 3 do Krosna.

Podczas konferencji prasowej Premier RP oraz Minister Zdrowia przedstawili nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

Strona 1 z 150
 

Partnerzy portalu: