Strażacy ochotnicy z całej Polski włączyli się w akcję prewencyjną, która ma na celu zachęcenie mieszkańców do pozostania w domach.

Bartosz pochodzi z Równego w gmine Dukla. W sierpniu wyjechał do Szkocji do Edynburga w celach zarobkowych. Tam mieszkał i pracował. Dnia 25.03.2020 Bartosz był ostatni dzień w pracy. Od 26.03 wziął urlop. Ostatni raz mężczyzna był widziany 25.03. 2020r. Wtedy też miał zmienić adres zamieszkania jednak miał nadal mieszkać w Edynburgu.

Kolejny mieszkaniec powiatu krośnieńskiego uciekł ze oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Do oddalenia się ze szpitala doszło w czwartek, 2 kwietnia około godziny 11.

Strażacy od pierwszego momentu, kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemią koronawirusa, zaangażowali się w działania mające ograniczyć liczbę zakażeń. Czy ilość obowiązków zdecydowanie się zwiększyła? Jak teraz pracują?

W związku z ogłoszeniem narodowej kwarantanny oraz zaistniałymi problemami zakupu środków ochronnych takich jak maseczki, podjęto decyzję o samodzielnym szyciu maseczek ochronnych przez pracowników podległych wójtowi Gminy Wojaszówka, Sławomirowi Stefańskiemu.

Straże gminne i miejskie pod nadzorem policji

czwartek, 02 kwiecień 2020 13:39

- Od czwartku straże gminne i miejskie będą pod nadzorem policji, która będzie koordynowała ich pracę patrolową - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Zapowiedział też szybką ścieżkę w przypadku kar za łamanie obostrzeń. Określać je będą inspektorzy sanitarni z policją; będą sięgać do 30 tys. zł.

210 tys. zł trafi do placówek medycznych w regionie, w którym działa RDLP w Krośnie, m.in. do Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala Powiatowego w Mielcu.

W okresie pandemii koronawirusa należy unikać miejsc, w których prawdopodobieństwo zarażenia jest największe. Dotyczy to m.in. przychodni i szpitali. Czy można uzyskać poradę lekarza, e-receptę czy e-zwolnienie bez wychodzenia z domu?

Strona 1 z 832
 

Partnerzy portalu: