Awanse strażaków, wyróżnienia dla policjantów z Krosna

fot. mł. bryg. Marcin Betleja fot. mł. bryg. Marcin Betleja

6 grudnia w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się uroczysty apel służb mundurowych. Była to okazja, aby podziękować funkcjonariuszom za codzienną, doskonałą służbę i pracę.

W trakcie uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe. Awansowanych zostało 65 strażaków z województwa podkarpackiego w tym 6 z Krosna.

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Babiec w asyście komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. Henryka Moskwy.

Z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie awansowali na wyższe stopnie służbowe:
mł. ogn. Ryszard Menet
mł. ogn. Karol Śnieżek
mł. ogn. Piotr Bryś
mł. ogn. Dawid Prorok
mł. ogn. Damian Liput
st. sekc. Paweł Turek

Natomiast czterech policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zostało wyróżnionych Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant". 

303-176130

– Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz naszej Ojczyzny, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

red. Krosno112.pl, red. fot. mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

 

Partnerzy portalu: