OSP KSRG Miejsce Piastowe jesienią dostanie nowe Volvo

fot. Żarnowiec - grudzień 2017 - przekazanie Volvo dla OSP KSRG Żarnowiec fot. Żarnowiec - grudzień 2017 - przekazanie Volvo dla OSP KSRG Żarnowiec

Nowe Volvo zaparkuje niebawem w garażu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Piastowym. Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastępi kilkuletniego Mercedesa. W piątek, w Rzeszowie podpisano umowę na jego dofinansowanie. 

W piątek, 10 sierpnia odbyło się uroczyste podpisanie umów z beneficjentami Programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”. Program powstał w wyniku współpracy Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi.

Celem programu jest wsparcie w zakupie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń i katastrof m.in. zagrożeń ekologicznych, klęsk żywiołowych. Służby, które na co dzień ratują życie i mienie mieszkańców, otrzymają nowe wyposażenie, którym będą m.in. nowoczesne pojazdy ratownicze-gaśnicze. Wśród 37 beneficjentów z terenu województwa podkarpackiego znalazła się jednostka OSP KSRG Miejsce Piastowe oraz OSP KSRG Dukla. Jednostka z Dukli zakupi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania (pisaliśmy o tym tutaj).

Po zaparkowaniu nowego wozu w remizie OSP Miejsce Piastowe, wykorzystywany do tej pory Mercedes Atego zostanie przekazany jednostce OSP Targowiska, również z Gminy Miejsce Piastowe. Nowy wóz dla druhów z Miejsca Piastowego wyprodukowany zostanie w firmie BOCAR i trafi do niej niebawem. 

red.

 

 

Partnerzy portalu: