Policjant z Krosna rymuje dla dzieci

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Krośnieński profilaktyk asp. Marcin Krówka przygotował rymowankę dla najmłodszych. W rymowanym wierszyku zawarł najważniejsze zasady, które należy stosować, by być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku. Niecodzienny wierszyk wykorzystywany jest przez policjantów podczas zajęć edukacyjnych. Zachęcamy rodziców do skorzystania z rymowanej profilaktyki.

Asp. Marcin Krówka, funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - zajęcia edukacyjne to element jego codziennej pracy. Troszczy się o każdy szczegół przygotowywanych spotkań. Dba o to, by profilaktyka była atrakcyjna dla młodego odbiorcy. By zajęcia były dla najmłodszych przygodą.

Wspólnie z innymi policjantami z Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii - koordynuje lokalny program pn. „Bezpieczne wakacje w mieście, lesie, górach i nad wodą”. Jednym z elementów prowadzonej przez krośnieńską Policję kampanii jest rymowany wierszyk, którego autorem jest asp. Marcin Krówka. Rymując realizatorzy projektu przekazują milusińskim zasady bezpiecznego wypoczynku. Z każdymi zajęciami rymowanka powiększa grono sympatyków.

Również rodzicom proponujemy skorzystanie z tej formy profilaktyki. Wszystko po to, by czas wakacji był bezpieczny.

Powiatowa kampania edukacyjno-informacyjna „Bezpieczne Wakacje 2018” realizowana jest przez Komendę Miejską Policji w Krośnie oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.

Kliknij w baner:

Partnerzy projektu:

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie,
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krośnie,
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie,
Prezydent Miasta Krosna,
Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Krośnieńskiego.

Z ramienia Policji autorami i koordynatorami projektu są funkcjonariusze Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie:

- asp. sztab. Jerzy Barczentewicz,
- asp. Marcin Krówka
- asp. sztab. Agnieszka Surmacz.

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: