8,5 mln złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości dla podkarpackich OSP

Archiwum Krosno112.pl Archiwum Krosno112.pl

Z dniem 2 lutego 2018 r. rozpoczął się nabór wniosków o dotacje ze środków Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie jednostek OSP z województwa podkarpackiego.

Ogólnopolski program ogłoszony przez Mnisterstwo Sprawiedliwości jest kontynuacją projektu realizowanego z samorządami województwa małopolskiego. Dotychczas za kwotę 10 mln zł zakupiono m.in. 600 zestawów ratowniczych i ponad 200 defibrylatorów, które będą służyć strażakom OSP z województwa małopolskiego.

W ogłoszonym naborze dla województwa podkarpackiego jest zabezpieczone 8,5 mln zł na zakup sorzętu ratowniczego, niezbędnego do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Wnioski mogą składać gminy i miasta na prawach powiatu. Należy je przesłać jak najszybciej, bowiem do 26 lutego 2018 r. muszą dotrzeć do Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Krośnie, firma Nopex wykonuje bezpłatne wyceny sprzętu ratowniczego. Wszelkie pozostałe informacje i wzór wnoiosku zawarte są w biuletynie Ministerstwa Sprawiedliwości (kliknij: TUTAJ).

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • antycymbał

  napisane przez antycymbał

  piątek, 09 luty 2018 21:05

  nie kumasz znaków interpunkcyjnych? "i" więc gminy takie jak Jedlicze, Chorkówka, Wojaszówka, Korczyna, Jaśliska "i" Krosno, które jest miastem na prawach powiatu. Coraz większe cymbały w tym narodzie.

 • Kev

  napisane przez Kev

  piątek, 09 luty 2018 16:35

  "Wnioski mogą składać gminy i miasta na prawach powiatu." - czyli reasumując o dotacje mogą starać się w naszym powiecie jednostki OSP z miasta Krosna?