Przekazano trzy nowe karetki dla krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała w poniedziałek 5 lutego do użytkowania 13 ambulansów oraz 13 urządzeń do kompresji klatki piersiowej zakupionych dla pięciu dysponentów zespołów ratownictwa medycznego w 2017 roku ze środków pochodzących z budżetu wojewody podkarpackiego - w ogólnej kwocie 6 500 000 zł. Do Samodzielnego Publicznego Pogotowia w Krośnie trafiły trzy nowe karetki typu C.

Zakupione nowoczesne ambulanse oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej w celu doposażenia zespołów ratownictwa medycznego w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwolą zapewnić właściwy standard oraz wysoki poziom udzielanych świadczeń zdrowotnych przez podstawowe, dwuosobowe, zespoły ratownictwa medycznego.

Starostwo Powiatowe w Krośnie z przeznaczeniem dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie otrzymało 1 500 000 zł z tego:
– 1 350 000 zł na zakup 3 ambulansów typu C - Renault Master wraz z wyposażeniem
– 150 000 zł na zakup 3 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej

- Ufam, że te zakupy przyczynią się do poprawy warunków pracy dla ratowników, ale także wpłynął na realizację zadań Państwowego Ratownictwa Medycznego – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Nowoczesny sprzęt, nowoczesne pojazdy to nie tylko bezpieczeństwo pacjentów, to również bezpieczeństwo zespołów ratownictwa medycznego. 

Krośnieńskie Pogotowie Ratunkowe w ostatnich trzech miesiącach w sumie zakupiło pięć fabrycznie nowych ambulansów, co pozwoliło znacząco odnowić tabor.

red. PUW w Rzeszowie, fot. Radosław Sowiński

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

5 komentarzy

 • Tomaszek

  napisane przez Tomaszek

  poniedziałek, 19 luty 2018 09:11

  Grzesiek, każda stacja ma inną dyrekcję i też były inne przetargi. U nas można powiedzieć, że jest wszystko uporządkowane jeśli chodzi o podwozia - 70% taboru to Renault.

 • Grzesiek

  napisane przez Grzesiek

  wtorek, 06 luty 2018 22:49

  Mam 2 pytania... Może mnie ktoś oświeci?
  Dlaczego do Rzeszowa trafiły jaskrawo żółte (seledynowe) karetki, a pozostałe były białe?
  I może ktoś bardziej doświadczony przekona mnie dlaczego Krosno uporczywie brnie w Renaulty? Czy mają jakieś przewagi? Czemu Mielec, Rzeszów, Przemyśl wziął Mercedesy, Sanok Volkswageny?

 • piotr

  napisane przez piotr

  wtorek, 06 luty 2018 09:47

  Do Tarnobrzeg.
  Nie ma szans, on jest nasz:)

 • Tarnobrzeg

  napisane przez Tarnobrzeg

  poniedziałek, 05 luty 2018 16:50

  Dajcie nam tego dyrektora z Krosna! My też chcemy tak nowocześnie!

 • jonki

  napisane przez jonki

  poniedziałek, 05 luty 2018 16:35

  Fajnie, super że nowoczesne samochody są w Krośnie, Gratuluje! A co stanie się z obecnymi karetkami które pogotowie posiada na wyposażeniu?