OSP JASZCZEW weszła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

fot. Jedlicze.org fot. Jedlicze.org

Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy powiększył się o 44 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i dwie jednostki Wojskowej Straży Pożarnej. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wydał decyzję 15 grudnia br. Wśród 44 jednostek znalazła się jednostka OSP Jaszczew z gminy Jedlicze w powiecie krośnieńskim.

Jednostka OSP Jaszczew ulokowana jest niedaleko zachodniej granicy powiatu krośnieńskiego (granica z powiatem jasielskim) i jest najdalej wysuniętą jednostką KSRG na terenie powiatu. Na wyposażeniu jednostki znajduje się jeden samochód STAR 200 GBMRt 2,5/8. 

W tym roku jednostka obchodziła 90-lecie istnienia, o którym pisaliśmy w artykule: Strażacy z OSP Jaszczew na 90-lecie mają nowy sztandar. O historii jednostki możesz przeczytać tutaj: OSP JASZCZEW.

Strażacy często biorą udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W tym roku do działań wyjeżdżali trzydziestokrotnie. OSP Jaszczew to 20-ta jednostka OSP włączona do systemu na terenie powiatu krośnieńskiego.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) – powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotnicze Straże Pożarne). Centralnym organem administracji rządowej w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Swoje zadania KSRG realizuje poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego na wszystkich szczeblach administracji.

red. fot. Krosno112.pl /Jedlicze.org

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • Nopex

  napisane przez Nopex

  niedziela, 31 grudzień 2017 13:00

  Gratulacje dla jednostki OSP Jaszczew. Życzymy dalszego rozwoju jednostce oraz Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 Roku.

 • OSP JASZCZEW

  napisane przez OSP JASZCZEW

  czwartek, 28 grudzień 2017 15:31

  Cel osiągnięty dziękujemy

 • jonki

  napisane przez jonki

  czwartek, 28 grudzień 2017 09:37

  Gratulacje, teraz jakiś nowy średni lub lekki przystosowany do RT i będzie super, jeszcze raz gratulacje od kolegów z osp miasta Krosna!

 

Polecamy

PLAKAT OSTATNI TERMIN

nafta zrób imprezę

kino kobiet

alarmowanie

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze