Nowa głowica aparatu ESWL na Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej

fot. Szpital Krosno fot. Szpital Krosno

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w wysokości blisko 200 tys. zł na naprawę głowicy i modułu ładowania aparatu ESWL służącego m.in. do kruszenia złogów w nerkach, moczowodach i pęcherzu moczowym u dzieci i dorosłych falą generowaną pozaustrojowo – bezinwazyjnie.

Aparat służy pacjentom w Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej w Pracowni ESWL od 2011 roku. Ośrodek ten wykonuje najwięcej zabiegów tego typu w województwie Podkarpackim i jest wiodącym w tym zakresie w południowo-wschodniej Polsce.

- Wskazaniami do ESWL są złogi w drogach moczowych i moczowodach. Osoba kwalifikowana do zabiegu powinna posiadać aktualne badania tj. urografię, morfologię, mocznik kreatyninę w surowicy krwi, koagulogram, badanie ogólne moczu i posiew moczu. W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną z dużą ilością płynów niegazowanych (ok. 2,5 litra). Osoby z chorobami układu krążenia powinny spożywać mniej płynów nstosowanien do swoichn możliwości - informuje dr n. med. Dariusz Sobieraj - kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej krośnieńskiego Szpitala.

red., Szpital Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

PLAKAT OSTATNI TERMIN

nafta zrób imprezę

kino kobiet

alarmowanie

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze