KROSNO: Policjanci w Pogotowiu Ratunkowym

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Dwóch funkcjonariuszy krośnieńskiej Komendy Miejskiej Policji Arkadiusz Pałys oraz Piotr Bobola, przez ostatnie kilkanaście miesięcy odbywało wolontariat w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie. Policjanci podnosili swoje kwalifikacje w dziedzinie ratownictwa.

Jednym z zadań policjantów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego, jakie nałożył na nich Ustawodawca w drodze Ustawy o państwowym systemie ratownictwa medycznego jest obowiązek udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia obywateli. System szkolenia funkcjonariuszy już w szkole policyjnej przewiduje szkolenie z pierwszej pomocy. Warto jednak zaznaczyć, że wielu policjantów ma wysokie kwalifikacje w dziedzinie ratownictwa

Dzięki umowie pomiędzy Komendatem Miejskim Policji w Krośnie mł. insp. Leszkiem Buryłą, a Dyrektorem SPPR w Krośnie lek. Andrzejem Jurczakiem, od października 2016 roku dwóch krośnieńskich funkcjonariuszy nieodpłatnie pełniło wolontariat dyżurując w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie. Obaj policjanci, chcieli w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ratownictwa medycznego.

- Dzięki świetnym medykom pracującym w krośnieńskim pogotowiu, nauczyłem się zachowania w sytuacji kryzysowej - mówi Piotr Bobola i dodaje - Jedną z największych nagród był dla mnie list wysłany do Komendy, w którym rodzice potrąconej dziewczynki dziękowali za pomoc. Zawsze chciałem łamać stareotypy o policji i pokazać, że jesteśmy formacją niosącą pomoc innym.

- W pracy policjanta często spotykamy się z sytuacjami, gdzie życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone i trzeba umieć udzielać pomocy - dodaje Arkadiusz Pałys - Teoria, a parktyka to dwie różne sprawy. Dzięki pasjonatom ratownictwa, jacy pracują w Krośnie mogłem nauczyć się od nich na prawdę wiele. 

Nabyte doświadczenie już zaowocowało w codziennej pracy policjantów. Podczas służby wielokrotnie udzielali już pomocy medycznej rannym i poszkodowanym osobom. Podczas patroli niejednokrotnie byli pierwsi na miejscu zdarzeń. 

- Dziękujemy dyrektorowi Andrzejowi Jurczakowi, koordynatorowi i naszemu opiekunowi Marcinowi Stelidze jak i wszystkim ratownikom oraz pracownikom Pogotowia Ratunkowego, Dzięki Wam wszystkim mogliśmy wiele się nauczyć i rozwinąć swoją wiedzę medyczną, którą jeśli będzie taka potrzeba na pewno odpowiednio wykorzystamy - dziękują Arek Pałys i Piotr Bobola.

red. fot. Marcin Mikosz

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • kkk

  napisane przez kkk

  środa, 27 grudzień 2017 04:23

  Jk - czytaj ze rozumieniem : " pełnili wolontariat dyżurując " ..praca - pracą, wolontariat swoją drogą.

 • Jk

  napisane przez Jk

  wtorek, 26 grudzień 2017 20:45

  Z tego co się orientuję to Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Czyli Panowie nie pobierali pensji z policji przez kilka miesięcy? Bo jak pobierali to jaki to był wolontariat?

 • Stefan

  napisane przez Stefan

  wtorek, 26 grudzień 2017 11:17

  A czy Ratownicy Medyczni mogą odbywać wolontariat w POLICJI ?

 

Polecamy

PLAKAT OSTATNI TERMIN

nafta zrób imprezę

kino kobiet

alarmowanie

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze