Szpital Krosno: Nowy Oddział Dziecięcy oddany do użytku

fot. Szpital Krosno fot. Szpital Krosno

W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Krośnie właśnie oddany został do użytku Odcinek Dzieci Starszych z Odcinkiem Obserwacyjnym i Izbą Przyjęć Dziecięcą wchodzący w skład Oddziału Dziecięcego.

Jest to kolejny etap prac związany z realizacją projektu pn. „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia "Kobieta i Dziecko" - wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Obecnie Oddział Dziecięcy zlokalizowany jest na dwóch piętrach i podzielony jest na dwa odcinki: Odcinek Dzieci Młodszych do 3 lat, oddany do użytku pod koniec września br. oraz Odcinek Dzieci Starszych. W Odcinku Dzieci Starszych może być hospitalizowanych jednocześnie 10 pacjentów w pokojach dwuosobowych, natomiast w odcinku obserwacyjnym hospitalizacji poddanych może zostać 8 pacjentów również w pokojach dwuosobowych. Łącznie w oddziale może być hospitalizowanych 37 dzieci, wraz z możliwością pobytu z opiekunem.

Projekt „Kobieta i Dziecko” będzie pierwszą rozpoczętą i zrealizowaną inwestycją na Podkarpaciu w ramach RPO WP 2014-2020 w sektorze ochrony zdrowia. Łączny koszt projektu ma wynieść ponad 18 mln złotych.

W pierwszym etapie, zakończonym we wrześniu br. do użytku oddano Trakt Porodowy oraz jedno skrzydło Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i jedno piętro Oddziału Dziecięcego. Obecnie zakończono prace związane z drugim poziomem Oddziału Dziecięcego. Do 15 stycznia mają być zakończone: Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków, a także Pracownia Mammografii z możliwością wykonywania biopsji gruboigłowej. W ostatnim etapie, do końca kwietnia 2018 roku, zostaną wymienione na nowe dwie windy łóżkowo-osobowe łączące oddziały szpitalne.

red. Szpital Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

PLAKAT OSTATNI TERMIN

nafta zrób imprezę

kino kobiet

alarmowanie

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze