Krośnieńscy policjanci pobiegli w Maratonie Komandosa

fot. arch. sierż. Piotr Bobola fot. arch. sierż. Piotr Bobola

Reprezentanci krośnieńskiej komendy pobiegli w kolejnej edycji legendarnego Maratonu Komandosa. Policjanci sprawdzili swoją kondycję na 42 km trasie ekstremalnego biegu, który został zorganizowany przez Wojskowy Klub Biegacza w Lublińcu.

XIV edycja Maratonu Komandosa przeszła do historii. W sobotę 25 listopada 2017 r. ponad 400 uczestników przemierzyło maratoński dystans 42,195 km wytyczony przez lublinieckich komandosów. Trasa wiodła leśnymi duktami okraszonymi poligonowym błotem. Na starcie zwodów stanęli żołnierze, funkcjonariusze policji, pogranicznicy, strażacy, przedstawiciele innych formacji mundurowych oraz spełniający określone kryteria cywile.

Każdy uczestnik zawodów biegł w pełnym umundurowaniu polowym bądź ćwiczebnym, będąc dodatkowo obciążony 10-kilogramowym plecakiem.

W skład reprezentacji krośnieńskich policjantów weszli doświadczeni biegacze – asp. sztab. Dariusz Pasterczyk, sierż. Piotr Bobola oraz asp. sztab. Józef Urbański – emerytowany policjant. Dla Józefa Urbańskiego uczestnictwo w tegorocznym „komandosie” miało szczególne znaczenie, gdyż był to jego 100 ukończony maraton w karierze.

Gratulujemy naszym policjantom, życząc dalszych sukcesów i realizacji kolejnych sportowych marzeń.

red. fot. arch. sierż. Piotr Bobola

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Miet

    napisane przez Miet

    sobota, 02 grudzień 2017 18:45

    Tam to jest rozstrzał. Jeden biega 42 kilosy, drugi z fają podczas wypadku koło full marketu w tym tygodniu. I ten policjant i ten policjant. Dwa światy i dwie praktyki w jednej komendzie.