OSP Machnówka ma nowy wóz pożarniczy

fot. UG Chorkówka fot. UG Chorkówka

Iveco w zabudowie kontenerowej to nowy wóz pożarniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Machnówce. Koszty zakupu w całości pokryte zostały z budżetu Gminy Chorkówka.

Zakupiony przez Gminę Chorkówka samochód kosztował 71 000 zł. Rok produkcji samochodu to 2010 r., wóz zarejestrowany jest na 6 osób. Samochód służył wcześniej strażakom w Szwecji. W przyszłości planowane jest uzupełnienie wyposażenia o zbiornik na wodę o pojemności 500l oraz szybkie natarcie. Iveco zastąpi Żuka. 

W Gminie Chorkówka funkcjonuje 15 jednostek OSP, a od kilku lat sukcesywnie wymieniane są pojazdy strażaków. W ostatanich latach nowe pojazdy trafiły do OSP w Draganowej, Kobylanach, Zręcinie, Chorkówce, Świerzowej Polskiej, Kobylan-Myszkowskie, Szczepańcowej i Faliszówki. Planowana jest również wymiana ostatniego Żuka z OSP Poraj. 

red., UG Chorkówka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

13 komentarzy

 • Jaro

  napisane przez Jaro

  wtorek, 14 listopad 2017 06:44

  Brawa dla Władz Gminy Chorkówka brawa dla ZOG ZOSP RP w Chorkówce za konsekwentne realizowanie planu wymiany samochodów i doposażania w nowy sprzęt Jest DOBRZE .

 • Prezes ZOG ZOSP RP w Chorkowce

  napisane przez Prezes ZOG ZOSP RP w Chorkowce

  poniedziałek, 13 listopad 2017 19:54

  samochod dla OSP Draganowa zostal zakupiony ze srodkow finanasowych gminy Chorkowka i Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie po 50 %. Innych dotacji nie było.

 • Jan

  napisane przez Jan

  sobota, 11 listopad 2017 19:18

  Do strażak twierdzisz że wszystkie pieniądze idą na Duklę a na inne jednostki już nic nie idzie to brawo dla ciebie za twoje wiedzę . Jednostki Dukla i Równe jeżdżą dość często bo są w KSRG i są to jednostki bardziej mobilne . Co nie zmienia faktu że przy ostatnim pożarze w miejscowości Wietrzno zabrakło zadysponowania miejscowej jednostki dobrze że inne jednostki przyjechały na czas bo starszej kobiety już by nie było tu znani . Myślę że ktoś się przyjrzy temu dysponowaniu gdy w miejscowości w której jest OSP jest pożar i ona nie jest dysponowana. A władzą gminy warto przypomnieć że za bezpieczeństwo na terenie gminy odpowiada burmistrz również za to czym strażacy jeżdżą i pracują.

 • wyborcza

  napisane przez wyborcza

  sobota, 11 listopad 2017 18:46

  Samochód ładny na ten rejon wystarczy,ale jeśli ktoś pamięta była sprawa kontrowersyjna przy zakupie samochodu dla OSP Draganowa.Tam jeżeli dobrze pamiętam Gmina Chorkówka dopłaciła około 50 tysięcy ponieważ PSP Dało 50 tysięcy o czym Wójt zapomniał wspomnieć resztę Ochrona Środowiska-najwięcej.Tamto auto kosztowało 200 tysięcy,było nowe,parametry i możliwości bez porównania.Czyli zakup siedmioletniego auta co nie nadaje się do tej roboty jest trafioną inwestycją?

 • stanislaw

  napisane przez stanislaw

  sobota, 11 listopad 2017 16:48

  Strazak nie ma co różnić czy osp, ksrg, psp. Dopoludnia przyjedzie tylko psp. napisałem po co tyle jednostek w gminie chorkówka a nie w gminie dukla. A co wyjazdów jednostek spoza ksrg trudniej jest bo trzeba miec wywolanie, potencjał, ludzi, wyposażenie, nikt na stanowisku kierowania nie będzie sie zastanawiał czy jednostka pojedzie czy nie pojedzie bo nie ma na to czasu a i prawo nie pozwala.

 • Osp

  napisane przez Osp

  sobota, 11 listopad 2017 09:36

  Do Mana z Równego to gmina sie tylko dołożyła bo reszta to Projekt Unijny.

 • Strażak

  napisane przez Strażak

  piątek, 10 listopad 2017 19:23

  Dlaczego w gminie dukla inne jednostki mają mało wyjazdów ? Ponieważ cały czas dysponowana Dukla i Równe. Jednostki nie mają wyposażenia ? dlaczego ? Bo wszystkie pieniądze idą na Dukle. Gmina ostatnio zakupiła samochód Man do Równego 10 lat temu. Jak przyjdą wichury czy powodzie takie jak na Północy Polski to tylko pomoże ci miejscowa jednostka . Zapomnij że ci przyjedzie PSP lub KSRG

 • stanislaw

  napisane przez stanislaw

  czwartek, 09 listopad 2017 18:47

  A po co tej gminie 15 czy 17 jednostek OSP. Głupota moim zdaniem jedynie. I co te niektóre jednostki maja na wyposazeniu. Chyba lepiej mieć kilka porządnie wyposażonych jednostek niż kilkanaście w tak małej gminie i przy tak małej liczbie wyjazdów. Ale czesto jest tak niestety ze prezesi jednostek ktore powinny sie rozwiazac nie chca tego zrobic z powodu ambicji i niewiadomo jeszcze czego.

 • Krajanin

  napisane przez Krajanin

  czwartek, 09 listopad 2017 16:08

  Widać że władzę gminy Dukla nie będą miały poparcia od strażaków. Na drugi rok sie obudzą że już kadencja sie kończy. To myślą że kupią starego dziada za 20 tys i sprawa ucichnie. Nic mylnego Panowie strażacy walczcie o swoje. To nie jest w waszym interesie siedzieć nocami po remizach i naprawiać 40 letnie czerepy. Gmina sie powinna tym zająć. Skończyło sie dokładnie pieniędzy z kieszeni strażaków .

 • Trombalski

  napisane przez Trombalski

  czwartek, 09 listopad 2017 11:52

  Każdy chciałby mieć takie władze jak w Chorkówce albo Iwoniczu-Zdroju. Widać, że coś się dzieje, a nie jak w Dukli, zero zaangażowania w zakup nowego wozu, a nawet te co parę lat temu były nowe to już nie są nowe.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze