.

Strażacy z Sanoka zapraszają dzieci do Sali Edukacyjnej OGNIK

fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl

Od niedawna w Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku funkcjonuje sala edukacyjna OGNIK w której prowadzone są dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W sanockim „Ogniku” dzieci mają możliwość zapoznania się z zasadami ewakuacji z pomieszczeń objętych pożarem, poznać sposoby działania sygnalizacji pożarowej (czujki dymu i tlenku węgla) oraz oświetlenia awaryjnego. Najmłodsi nauczą się podstaw pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenie dzwoniąc na numer alarmowy. Zajęcia będą prowadzone w pomieszczeniach symulujących typowe mieszkanie oraz w sali multimedialnej, z możliwością wyświetlania filmów edukacyjnych i prezentacji.

Realizowane z dziećmi w „Ogniku” zajęcia edukacyjne w warunkach tzw. „kontrolowanego zagrożenia” np. wykonanie rzeczywistego połączenia alarmowego w zasymulowanej sytuacji np. podczas wypadku drogowego czy sprawdzenie na fantomie sposobu postępowania w stosunku do osoby nieprzytomnej wraz z możliwością pokazania przez instruktorów prowadzących zajęcia właściwych zachowań i sposobów reagowania przynosi wspaniałe rezultaty – dzięki takiej formie nauki dzieci nie boją się działać w konkretnej i rzeczywistej sytuacji. Zdobywana przez dzieci w ten sposób wiedza będzie służyć podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w codziennym życiu naszych rodzin i całego społeczeństwa.

Istnieje również możliwość oprowadzenia grup po koszarach sanockich strażaków.

Strażacy zapraszają na zajęcia przedszkola, szkoły podstawowe oraz grupy zorganizowane z południowego regionu województwa Podkarpackiego.

Więcej informacji, regulamin sali i karta zgłoszenia na stronie KP PSP Sanok (kliknij).

red. Marcin Mikosz, fot. Rafał Szubrycht

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze