IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Odrzykoniu

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W niedzielę 24 września na stadionie GKS Zamczysko Odrzykoń odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 34 reprezentacje jednostek OSP. W czterech kategoriach wygrały drużyny OSP Iskrzynia, OSP Posada Dolna i OSP Sporne, które w 2018 roku wystąpią na zawodach wojewódzkich.

Rekordowa liczba drużyn rywalizowała w Odrzykoniu, w gminie Wojaszówka o Puchary oraz o "bilet" na Zawody Wojewódzkie. 

Na stadionie nie zabrakło prezesów gminnych OSP, wójtów, burmistrzów, radnych wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz najwyższych rangą przedstawicieli Komendy Miejskiej PSP w Krośnie na czele z st. bryg. Mariuszem Bieńczakiem i bryg. Zbigniewem Nowakiem. Zawody cieszyły się również bardzo dużą popularnością wśród publiczności, do samego końca rywalizacji trybuny były zapełnione do ostatniego miejsca.

Zwycięzcą w najważniejszej kategorii seniorów drugi z rzędu została drużyna reprezentująca OSP Sporne z gminy Korczyna uzyskując łącznie 95,9 punktów (dwa lata temu drużyna uzyskała 100,3 punkty). W kategorii kobiet wygrała reprezentacja OSP Posada Dolna, natomiast w obu kategoriach MDP chłopcy i dziewczęta pierwsze miejsca należały do młodych strażaków z OSP Iskrzynia.

Dh Izabela Golowska z OSP Posada Dolna i dh Radosław Gazda z OSP Korczyna to najmłodsi uczestnicy zawodów, którzy zostali wyróżnieni.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy, natomiast drużyny na podium otrzymały medale, puchary oraz nagrody, wśród których były specjalnie wykute na tę okazję statuetki przez firmę GOLD KOWAL "Płomienie Krosno112.pl". Największy szklany puchar ufundowany został dla najlepszej drużyny kobiecej przez wójta Wojaszówki dh Sławomira Stefańskiego. Głównymi sponsorami nagród byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Urząd Miasta Krosna, WORD Krosno oraz Wójt Gminy Wojaszówka przy współpracy KM PSP w Krośnie, ZOG ZOSP RP w Wojaszówce. 

Nasz portal podczas zawodów podawał szczegółowe wyniki na bieżąco.
KLIKNIJ -> SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez: Jakuba Jastrzębskiego, Radosława Sowińskiego, Katarzynę Kozioł, Krzysztofa Kozioł, Anna Płoucha.

Galeria