Wyjątkowy koncert z okazji 120-lecia Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W sobotę 05 sierpnia 2017r. odbył się jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Sala Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie była pełna a repertuar orkiestry wyjątkowy.

Pierwsza orkiestra dęta w Miejscu Piastowym powstała z inicjatywy ks. Bronisława Markiewicza – założyciela zakonu księży Michalitów, 122 lat temu. Początkowo działała przy zakładzie wychowawczym dla młodzieży, a od lat powojennych, w działalność zespołu angażowali się także mieszkańcy Miejsca Piastowego.

Obecnie orkiestra kontynuuje działalność pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Piastowym, często koncertując w kraju i za granicą.

Członkami orkiestry są również Mateusz, Krzysiek i Kasia - reporterzy naszej redakcji.

Koncert otworzył Marek Klara - wójt Gminy Miejsce Piastowe.

Podczas koncertu na widowni zgromadziły się rodziny członków orkiestry, jej byli członkowie, zaproszeni goście i sympatycy. W części oficjalnej część byłych i obecnych członków orkiestry zostało odznaczonych przez przedstawicieli Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Listy gratulacyjne wręczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Podczas koncertu publiczność zachwycił bardzo rozległy repertuar przez walce i muzykę filmową po utwory Vangelis czy Depech Mode, Ennio Morricone czy Henry Manciniego.

Ponad dwugodzinny koncert przebiegał we wspaniałej atmosferze, która potwierdzała znany cytat, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła.

Obecnie orkiestra występuje pod batutą kapelmistrza – Miłosza Markiewicza  a obowiązki prezesa zarządu pełni Marek Guzik.

Poniżej pełna galeria zdjęć.

red., | fot. Krosno112.pl

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

PLAKAT OSTATNI TERMIN

nafta zrób imprezę

kino kobiet

alarmowanie

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze