Strażacy świętowali 110-lecie powstania OSP Lubatowa

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

110 lat historii istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubatowej z gminy Iwonicz-Zdrój było powodem do radosnego świętowania w niedzielę 9 lipca 2017 r. Obecnie do jednostki z Lubatowej należy 108 druhów, co czyni ją jedną z największych na terenie naszego powiatu.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w kościele parafialnym w Lubatowej, gdzie mszy św. przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. Po niej strażacy oraz wszyscy przybyli goście przeszli pod pomnik - mauzoleum poległych gdzie złożono wiązankę kwiatów. 

Kolejnym elementem uroczystości był apel na placu Domu Ludowego na którym dh Prezes Stanisław Jakieła m.in. przypomniał bogatą historię jednostki oraz zasługi strażaków na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubatowej i powiatu krośnieńskiego. Oczywiście jubileusz jednostki był świetną okazją do podziękowania wszystkim druhom za ich ofiarność i dzielność, wielu z nich zostało odznaczonych.

Razem ze strażakami z jubileuszowej OSP oraz mieszkańcami Lubatowej, świętowali zaproszeni goście, w tym Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Rzeszowie dh Tadeusz Sieniawski, Prezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar, Prezes ZOG ZOSP RP w Iwoniczu-Zdroju dh Janusz Litwin, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniew Nowak, starosta krośnieński Jan Juszczak, burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj, przewodniczący Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Józef Sowiński. 

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek z Lubatówki, Iwonicza-Zdroju, Iwonicza, Rogów, Bałucianki, Jasionki, Tylawy, Równego, Jaślisk oraz Krościenka Wyżnego. 

Dowódcą uroczystości był dh Krzysztof Szczęsny (na codzień pracownik KM PSP w Krośnie, p.o. Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko-Technicznego). Podczas całej uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Lubatowa.

Więcej o OSP Lubatowa, jej historii, wyposażeniu i służących w niej ochotnikach można dowiedzieć w naszej zakładce Ochotnicze Straże Pożarne (kliknij). 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

red. | fot. Marcin Mikosz/krosno112.pl
Katarzyna Kozioł/krosno112.pl
Krzysztof Kozioł/krosno112.pl

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Hugo

    napisane przez Hugo

    niedziela, 09 lipiec 2017 21:32

    Tylko wody nie zapomnijcie na akcje