Z życia służb

11 stycznia 2019 roku z inicjatywy pracowników pionu otolaryngologicznego szpitala oraz zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Piotra Jurczaka odbyła się naukowo-szkoleniowa konferencja „Współczesne metody diagnozy, leczenia i rehabilitacji osób z zaburzeniami słuchu”. Organizatorzy: Oddział Otorynolaryngologii i Otorynolaryngologii Dziecięcej oraz Centrum Diagnostyki, Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Słuchu, Głosu i Mowy Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie i Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi w czasie spotkania świętowali 50-lecie Oddziału Otorynolaryngologicznego krośnieńskiego Szpitala.

W połowie grudnia strażacy z OSP Łęki Dukielskie tradycyjnie od 20 lat(!) odwiedzili mieszkańców wsi ze swoim kalendarzem. W tym roku oprócz kalendarzy podobnie jak w minionym roku przeprowadzili akcję BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY. Akcję mającą na celu wzrost bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

W sobotę 12 stycznia uczniowie z klas ratowniczo-obronnych z krośnieńskiej naftówki uczyli klientów galerii VIVO pierwszej pomocy w ramach 27. finału WOŚP.

W sobotę (12.01) dwudziestu strażaków z Gminy Krościenko Wyżne ukończyło kurs z zakresu wykonywania niektórych czynności związanych z kierowaniem ruchem drogowym.

Początek lutego to okres międzysemestralny i przerwy w nauce. W tym roku 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, postanowiła zorganizować specjalną edycję dedykowaną dla nich szkoleń podstawowych.

Aspirant Rafał Bal z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie pilnie potrzebuje krwi ARh-. Krew można oddawać najlepiej w centrum krwiodawstwa w Rzeszowie, jednak najważniejszy jest dopisek "Rafał Bal Szpital Szopena w Rzeszowie oddział hematologii".

- Konflikt w Kosowie jest wciąż bardzo żywy. Tam nie ma niechęci, tam jest żywa nienawiść – relacjonuje sierżant Piotr Bobola, który spędził 9 miesięcy na misji policyjnej jako członek Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Policjant z Krosna opowiedział nam o trudnościach pracy na misjach, sporcie i… spełnianiu marzeń.

Trwają zapisy na VII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW OSP w NARCIARSTWIE ALPEJSKIM i SNOWBOARDZIE, które odbędą się w dniach 9 -10.02.2019 r. na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy pow. nowotarski, woj. małopolskie.

Strona 1 z 98
 

Partnerzy portalu: