Z życia służb

70 licealistów, głównie z klas ratowniczych i bezpieczeństwa wewnętrznego krośnieńskiej Naftówki ukończyło 7 marca 2019r. kurs na stopień Ratownika Drogowego Polskiego Związku Motorowego.

Pierwsze tego typu Centrum Symulacji Medycznej na Podkarpaciu utworzono w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Szkolić się w nim będą studenci kierunku pielęgniarstwo.

KROSNO: Sukces policyjnych siatkarzy

wtorek, 26 luty 2019 13:11

Reprezentacja krośnieńskich policjantów zwyciężyła w siatkarskim turnieju drużyn amatorskich. Zawody rozegrano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Legionów w Krośnie.

14 lutego 2019 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby. W 2019 planuje przyjąć 120 nowych funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu młodzi strażnicy graniczni zostaną skierowani do służby w placówkach SG w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce. 

Krośnieńska policjantka otrzymała powołanie do reprezentacji polskiej Policji, z którą wywalczyła I miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim. W zawodach wzięło udział około 1400 mundurowych sportowców z kilkunastu krajów świata.

Początkiem marca br. rozpoczną się prace budowlane związane z inwestycją polegającą na modernizacji energetycznej budynku Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Kolejne jednostki z powiatu krośnieńskiego rozpoczęły współpracę z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Są to: OSP Dobieszyn (gm. Jedlicze), OSP Iwla (gm. Dukla), OSP Tylawa (gm. Dukla) oraz OSP Głowienka (gm. Miejsce Piastowe).

Strona 1 z 100
 

Partnerzy portalu: