Z życia służb

Dołącz do "Watahy". Czeka 120 miejsc

wtorek, 20 listopad 2018 16:44

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W 2019 roku, planowane jest przyjęcie 120 młodych adeptów.

To już ostatnie w tym roku powołanie kandydatów do batalionów lekkiej piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Odbyło się ono 17 listopada br., w dwóch lokalizacjach na terenie Podkarpacia - Rzeszowie i Jarosławiu.

Druh Mateusz Liput nie jest już Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym. W niedzielę 18 listopada 2018r. złożył rezygnację z kierowania jednostką. Nowym "pierwszym strażakiem" w Krościenku Wyżnym został wybrany dh Dariusz Gruszka, dotychczasowy wiceprezes jednostki.

17 listopada odbył się VII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - Głowienka 2018. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn.

W środę (14.11). w miejscowości Kobylany zostały zorganizowane gminne ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminny Chorkówka. Głównym założeniem ćwiczeń był rozwinięty pożar budynku kościoła.

Ruszyło głosowania na tegoroczne pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy sami zdecydują co powstanie lub co będzie realizowane w Krośnie lub w konkretnej dzielnicy. Jednym ze zgłoszonych projektów jest wyposażenie dla strażaków z krośnieńskiej jednostki OSP Białobrzegi.

Nadkomisarz Joanna Kędra została pierwszym zastępcą, a komisarz Tomasz Dąbrowski drugim zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Ratownicy Sekcji Dukla Bieszczadzkiej Grupy GOPR w świąteczny weekend odbyli szkolenie na wyciągu narciarskim w Ustrzykach Dolnych oraz na wieży widokowej na górze Cergowa. Sprawdzili również stan oraz przejezdność dróg i szlaków prowadzących na Cergową.

Strona 1 z 95