Z życia służb

Do końca roku w garażach czterech jednostek OSP z terenu powiatu krośnieńskiego pojawią się nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. W środę (22.05) w Rzeszowie samorządowcom oraz prezesom OSP wręczono promesy na zakup pojazdów. 

W tym roku swoje wyjątkowe święto strażacy obchodzili w Woli Komborskiej. Uroczystość związana była z jubileuszem 70-lecia działalności i nadaniem sztandaru dla OSP w Woli Komborskiej oraz z gminnymi obchodami „Dnia Strażaka 2019”.

W piątek 17 maja w Roźwienicy (powiat jarosławski) odbył się 21. Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wielkim sukcesem zakończył się udział krośnieńskich finalistów: Szymona Rysza i Klaudiusza Orzechowskiego - obaj pojadą na finał ogólnopolski!

Już 8 czerwca 2019r. na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbędzie się IV edycja akcji krwiodawstwa Ratujemy = Dajemy. Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy KM PSP w Krośnie. 

16 maja, dokładnie w 28 rocznicę utworzenia Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział otworzył drzwi dla dzieci oraz młodzieży z podkarpackich szkół oraz przedszkoli. Młodzież odwiedziła nie tylko komendę oddziału w Przemyślu, ale także wszystkie placówki SG w regionie. Strażnicy graniczni przygotowali ciekawe atrakcje oraz pokazy.

W dniu 29 kwietnia 2019 r. o godzinie 09.30 w Moszczańcu odbyło się sadzenie Dębów Pamięci w ramach programu "Katyń... Ocalić od zapomnienia". Uroczystość ta zorganizowana z okazji 100-lecia istnienia Służby Więziennej, 50–lecia funkcjonowania Zakładu Karnego w Łupkowie i 79 rocznicy Zbrodni Katyńskiej z inicjatywy Zakładu Karnego w Łupkowie - Oddział Zewnętrzny w Moszczańcu i Gminy Jaśliska miała na celu upamiętnienie bohaterów związanych zarówno ze Służbą Więzienną, jak i jednego bohatera związanego z naszym regionem, którzy zostali zamordowani w 1940 r. w Bykowni i Katyniu. Idea ta, to jednocześnie forma oddania hołdu ofiarom: Katynia, Tweru, Charkowa, Bykowni i innych nieznanych miejsc zbrodni sowieckiej. Zbrodnia ta spowodowała pozbawienie naszego narodu w sposób bestialski i okrutny ”kwiatu inteligencji polskiej”: m. in. lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów, urzędników, a także przedstawicieli wojska, policji, KOP, straży granicznej i straży więziennej, którzy zostali zamordowani strzałem w tył głowy.

W dniu 13 maja 2019 r. po ciężkiej chorobie zmarł asp. Rafał Bal – funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Początkiem roku informowaliśmy o apelu rodziny i kolegów z KM PSP w Rzeszowie o dar krwi. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Wojaszówce już oficjalnie ma nowy wóz. W sobotę, 11 maja 2019 r. podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka przekazano strażakom Mercedesa 1224AF 4x4 GBA 3/16 MAGIRUS, który zastąpił wysłużonego Stara. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Strona 1 z 104
 

Partnerzy portalu: