Z życia służb

W piątek, 18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Strzyżowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestniczyła w nich młodzież ze wszystkich powiatów naszego województwa. Reprezentant powiatu krośnieńskiego przeszedł do etapu centralnego.

We wtorek (22.05) na terenie Nadleśnictwa Dukla w Barwinku strażacy z powiatu krośnieńskiego oraz brzozowskiego odbyli ćwiczenia z zakresu pożaru lasu. W manewrach brali udział strażacy zawodowi jak również ochotnicy.

W niedzielę, 20 maja 2018 roku w Mielcu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych 2018, połączone z Jubileuszem 150-lecia działalności Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie mieleckim.

Gminne obchody Dnia Strażaka gminy Chorkówka w tym roku odbyły się 19 maja w Leśniówce. Podczas uroczystości podsumowano ubiegły rok oraz poświęcono i przekazano na wyposażenie jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka sprzęt medyczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Niedziela, 13 maja w Odrzykoniu należała do braci strażackiej. Po raz pierwszy druhowie z OSP Odrzykoń zorganizowali Dzień Otwarty swojej jednostki.

Defilada, uroczysty apel, awanse, odznaczenia i nabożeństwo w intencji strażaków. Tak w piątek, 11 maja świętowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie swój dzień.

Sprzęt ratowniczy za ponad 24 tys. złotych trafił w czwartek (10.05) w ręce krośnieńskich strażaków z jednostek: Białobrzegi, Polanka, Suchodół i Turaszówka. Dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości oraz Urzędu Miasta Krosna udało się zakupić dwa defibrylatory, dwie deski pediatryczne, dwie torby PSP R1, dwa komplety szyn Kramera. 

W dniu 9 maja 2018 roku  Ochotniczą Straż Pożarną w Szczepańcowej wizytowali dostojni goście.

Strona 1 z 81