KORCZYNA: Dachowanie na serpentynach

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Kierowca Seicenta trafił do szpitala po tym jak jego pojazd znalazł się na dachu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 sierpnia na ulicy Pelczara w Korczynie. 

Około godziny 18:00 na jednym z ostrych łuków doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Fiatem Seicento stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zakończył jazdę na dachu w przydrożnym rowie.

Mężczyzna sam opuścił pojazd, jednak był mocno ranny w głowę. Na pomoc pospieszyli mu przejeżdżający tamtędy kierowcy. Jeszcze przed przyjazdem służb zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zaopatrzyli przedmedycznie rannego mężczyznę. Choć służby ratownicze oraz policjanci bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia, uszkodzony pojazd został zabezpieczony i zabrany z miejsca zdarzenia jeszcze przed ich przyjazdem. Pozostały jedynie ślady dachowania na drodze i w rowie (m.in. resztki szkła).

Szczegóły dachowania wyjaśniają policjanci WRD KMP Krosno. 58-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu działania ratownicze prowadzili prócz medyków SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno (GBAPrRt MAN), OSP KSRG Korczyna (GLBAw Gazella).

Ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo, bez większych utrudnień.

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: