KORCZYNA: Pijany kierowca spowodował kolizję

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Niestety nie pomagają apele, wizja wysokich kar i więzienia. Policjanci dbający o bezpieczeństwo codziennie zatrzymują kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu, zanim doprowadzą do tragedii. Niestety są przypadki, kiedy dochodzi do wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. W nocy na DW991, w okolicy Prządek, pijany 25-latek doprowadził do kolizji z drugim pojazdem.

W piątek (22.06) około godziny 23:00 na DW991 w Korczynie (ul. Pelczara) doszło do zderzenia dwóch pojazdów marek Fiat i BMW.

- 25-letni kierujący Fiatem Stilo wjechał w prawidłowo jadący samochód marki BMW. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny - poinformował asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno - Kierowca Fiata miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

25-latek podróżował w kierunku Węglówki, kiedy na niewielkim łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z BMW jadącym od strony Lutczy. Mężczyzna próbował uciekać, jednak świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu dalszą ucieczkę i zawiadomili policję. 

Młody kierowca dopiero jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. DW991 na czas prowadzonych działań policyjnych była zablokowana.

red. fot. Krosno112.pl

 

 

Partnerzy portalu: