Samochód wpadł do rzeki. Cztery osoby uwolnione

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Samochód w rzece. Kierowca osobówki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rzeki w miejscowości Tylawa (gm. Dukla). Do zdarzenia doszło po godzinie 5. rano w czwartek (8.02).

Cztery osoby, które podróżowały pojazdem opuściły go o własnych siłach. Wydostając się z niego cała czwórka przemoczyła swoje ubrania w wodzie. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń i nie potrzebował hospitalizacji. Przemoczeni i zmarznięci uczestnicy wypadku mogli ogrzać się w wozie strażackim podczas oczekiwania na zbadanie przez zespół ratownictwa medycznego.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustalają policjanci KP Dukla. Na miejscu pracowali medycy SPPR Krosno, strażacy z JRG Krosno oraz OSP KSRG Dukla. 

red., fot. OSP KSRG Dukla

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • Zegarmistrz

  napisane przez Zegarmistrz

  niedziela, 11 luty 2018 17:02

  Dlaczego znowu OSP Tylawa (zdecydowanie najlepsza jednostka w regionie) nie została zadysponowana??? Pytam dlaczego???!!! Przecież oni ogarnęli by to bardzo szybko i bardzo profesjonalnie!!! To jest świetna specgrupa!!!

 • ZRM

  napisane przez ZRM

  niedziela, 11 luty 2018 12:35

  do adam_nog59
  Panie kochany, a czy zastanowił się Pan ile jest ZRM w powiecie krośnieńskim? 7 ZRM, tj. 2 specjalistyczne i 5 podstawowych. Natomiast OSP jest w powiecie 95 jednostek, z czego 20 w KSRG, czyli wspomagają system Ratowniczo - Gaśniczy, do tego dochodzi jeszcze JRG Krosno.
  W 2017 r., ZRM w powiecie krośnieńskim interweniowały 13325 razy, Straż Pożarna 2195 razy (dane ze strony krosno112).
  Czy w tych danych widzi Pan jakąś różnicę, bo ja widzę, taką, że ZRM wyjeżdżały prawie 6 x więcej, a te 13325 interwencji obsługiwało tylko 7 zespołów. Drugą różnicą jest ilość jednostek PSP, OSP (KSRG) i ZRM. 95 OSP to nie 7 zespołów OSP.
  Szczerze mówią, że gdyby nie OSP to PSP byłaby nie wydolna. Zdarzają się spektakularne akcje typu ściągnięcie kotka z drzewa, bądź inne, ale zapewne gdyby PSP było same czegoś takiego nie obsługiwałoby. Z kolei w RM wygląda to tak, że pół tych wyjazdów jest bezsensowych, do bólu głowy, biegunka, wymioty, skaleczenia, bo babcia nie może zasnąć, od tygodnia źle się czuje i myślałem, że przejdzie, BRAK lekarza w POZ, ODMOWA wyjazdu przez lekarza NiŚ opieki i co najważniejsze ludzie dzwonią i wymyślają, bo przyjedzie POGOTOWIE, to będę bez kolejki.
  Więc niech się Pan nie dziwi, że czekał Pan z zawałem, że Ci poszkodowani, którzy wpadli do tej rzeki, też musieli czekać na ZRM, bo go poprostu nie było. Być może obsługiwał właśnie w/w przykładowe wyjazdy.
  Także trzeba się przyzwyczaić, że takie sytuacje będą miały miejsce coraz częściej.
  Pozdrawiam

 • Gosc

  napisane przez Gosc

  czwartek, 08 luty 2018 22:11

  Tylawa nie została zadysponowana

 • Remi

  napisane przez Remi

  czwartek, 08 luty 2018 12:05

  A co z OSP Tylawa?

 • G

  napisane przez G

  czwartek, 08 luty 2018 08:20

  Do jakiego cieku wpadło auto?

 • adam_nog59

  napisane przez adam_nog59

  czwartek, 08 luty 2018 08:02

  Skoro kożystali z wozu strażackiego to ile jechała karetka? z Dukli? z Krosna? to są kpiny ja 5,5 km od bazy pogotowia czekałem ponad 15 min z zawałem bo pomylili drogi gdzie zasadniczo nie ma jak. większy odcinek drogi od stacji to obwodnica gdzie przy przepisowym pokonywaniu zajmuje około 6-7 min