Wydrukuj tę stronę

DUKLA (DK19): Wjechał ciężarówką w leżące drzewo i uderzył w osobówkę

  • wtorek, 12 grudzień 2017 06:52
  • Galeria
fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku samochodu ciężarowego z osobowym około godziny 4:40 we wtorek (12.12). Do wypadku miało dojść na DK19 w Dukli na ulicy Trakt Węgierski.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki jadącej w stronę Miejsce Piastowego najechał na leżące na jezdni drzewo i ostatecznie uderzył w samochód osobowy, który oczekiwał na przejazd.

Kierowca ciężarówki został uwięziony w kabinie pojazdu. Dopiero strażacy z OSP KSRG Dukla uwolnili go za pomocą narzędzi hydraulicznych i przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Na szczęście kierowca osobówki może mówić o dużym szczęściu - nic mu się nie stało. W wyniku zderzenia z drzewem w ciężarówce rozszczelnił się zbiornik z paliwem. Na miejsce zadysponowano samochód ratwonictwa chemicznego.

Na miejscu zdarzenia działali medycy SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno (GBARt, GABRtPr, SLRchem, SLKw), OSP KSRG Dukla (GBARt, SLBus), OSP KSRG Równe (GLM) oraz policjanci KP Dukla, KMP Krosno i technik kryminalistyki.

Szczegółowe przyczyny zdarzenia ustalają fukncjonariusze KP Dukla i WRD KMP Krosno.

DK19 na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności wyjaśniających zdarzenie była zablokowana. 

red. fot. OSP KSRG Dukla, OSP KSRG Równe, Czytelnik

Galeria