CHLEBNA: Wypadek przy remizie. Motocyklista i jego pasażerka ranni

fot. Paweł Duda - Jedlicze.org fot. Paweł Duda - Jedlicze.org

Do nieszczęśliwego zdarzenia drogowego doszło w Chlebnej (gm. Jedlicze) w sobotę 2 grudnia, po godzinie 18:00. Do szpitala trafił motocyklista oraz jego pasażerka.

Służby ratunkowe interweniowały w Chlebnej (gm. Jedlicze) na głównej drodze tuż obok remizy OSP i Domu Ludowego, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem jednośladu, którym podróżował młody mężczyzna wraz z pasażerką. Nastolatkowie trafili do szpitala w bardzo poważnym stanie.  

Na miejscu działały dwa zespoły ratownictwa medycznego SPPR Krosno, sekcja ratownictwa technicznego z JRG Krosno, zastęp strażaków z OSP Chlebna oraz patrole policji KP Jedlicze i WRD KMP Krosno.

Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem próbował mijać inny motocykl, gdy z naprzeciwka zobaczył jadący samochód. Motocyklista, by nie zderzyć się z samochodem zjechał z drogi i uderzył w zarośla. 

Z racji, że stan poszkodowanych był poważny, policjanci nie byli w stanie sprawdzić trzeźwości motocyklisty. Dopiero w szpitalu zostanie pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. 

Droga przez Chlebną została zablokowana na około dwie godziny.

red. fot. Jedlicze.org