KROSNO: Dwie kobiety potrącone na przejściach dla pieszych

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W poniedziałek 13 listopada 2017r. na krośnieńskich ulicach doszło do potrącenia 17-latki i 56-latki na przejściach dla pieszych. 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13:30 na przejściu dla pieszych na ulicy Krakowskiej. 53-letni kierujący pasażerskim busem marki Iveco potrącił 17-letnią dziewczynę, która została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, 53-letniemu kierowcy firmy transportowej zostało odebrane prawo jazdy - poinformował asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej komendy Policji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 17:20 na przejściu dla pieszych, na ulicy Korczyńskiej. Policjanci ustalili, że 56-letnia kobieta została potrącona przez kierującą samochodem.

- Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast kobieta, która potrąciła 56-latkę po udzieleniu pomocy oddaliła się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające dokładne okoliczności zdarzenia m.in. za pomocą monitoringu - mówi asp. Paweł Buczyński.

W obu przypadkach ulice nie były zablokowane, ruch odbywał się bez większych utrudnień.

red.

 

Partnerzy portalu: