KROSNO: 68-latka potrącona przez 79-latka na ul. Krakowskiej

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek (10.10) na ul. Krakowskiej w Krośnie. 68-letnia kobieta została potrącona przez kierowcę volkswagena. Trafiła do szpitala.

Służby ratunkowe interweniowały we wtorek 10 października w Krośnie na ul. Krakowskiej, gdzie około godziny 10:45 doszło do potrącenia 68-letniej kobiety.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem passatem 79-latek nie zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, którym przechodziła 68-letnia kobieta. Siła uderzenia była tak duża, że w samochodzie uszkodzona została przednia maska. 

- 68-latka przechodziła z lewej na prawą stronę drogi względem pojazdu, kończyła już przechodzenie - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno - 79-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego jechał od ul. Piłsudskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pomocy udzielili świadkowie zdarzenia oraz specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego, który szybko przybył na miejsce zdarzenia.

Jeden z głównych szlaków komunikacyjnych miasta został zablokowany, kierowcy byli kierowani przez policjantów na objazdy.

Na miejscu prócz medyków i policjantów działania prowadzili strażacy z JRG Krosno oraz strażnicy miejscy.

red. fot. Krosno112.pl