KROSNO: 68-latka potrącona przez 79-latka na ul. Krakowskiej

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek (10.10) na ul. Krakowskiej w Krośnie. 68-letnia kobieta została potrącona przez kierowcę volkswagena. Trafiła do szpitala.

Służby ratunkowe interweniowały we wtorek 10 października w Krośnie na ul. Krakowskiej, gdzie około godziny 10:45 doszło do potrącenia 68-letniej kobiety.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem passatem 79-latek nie zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, którym przechodziła 68-letnia kobieta. Siła uderzenia była tak duża, że w samochodzie uszkodzona została przednia maska. 

- 68-latka przechodziła z lewej na prawą stronę drogi względem pojazdu, kończyła już przechodzenie - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno - 79-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego jechał od ul. Piłsudskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pomocy udzielili świadkowie zdarzenia oraz specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego, który szybko przybył na miejsce zdarzenia.

Jeden z głównych szlaków komunikacyjnych miasta został zablokowany, kierowcy byli kierowani przez policjantów na objazdy.

Na miejscu prócz medyków i policjantów działania prowadzili strażacy z JRG Krosno oraz strażnicy miejscy.

red. fot. Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

12 komentarzy

 • Hiobowski

  napisane przez Hiobowski

  sobota, 14 październik 2017 23:30

  No i oczywiście "aa"-(anonimowy alkoholik) oraz niedouczony - "Praktyk prawdziwy" na pewno nie przyznają Hiobowskiemu racji, ponieważ są prostakami. Prostak to taki zakapior dla którego nie liczą się opinie autorytetów.
  Prostak to taki żelbeton, którego nawet nie skruszy wybuch atomowy.
  Dajcie mi wreszcie święty spokój. Pozdrawiam Was - Hiobowski. (((-:

 • Hiobowski

  napisane przez Hiobowski

  sobota, 14 październik 2017 22:57

  "Prawdziwy praktyku" - przeczytaj i przestań uczyć mnie rozumu i przyznaj, że nie masz racji. Ludzie umiejący przyznać się do błędu to osoby cenione i poważane.
  A takich jest coraz mniej.


  Zacznijmy od tego, że kierunkowskazów nie używa się dla siebie lecz dla innych uczestników ruchu. Ich zadaniem jest informowanie kierowców oraz pieszych o zamiarach kierowcy pojazdu, z którego nadawany jest sygnał. Prawidłowe używanie kierunkowskazów ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu. Odpowiednio wczesne sygnalizowanie manewrów pozwala innym kierowcom przygotować się na ewentualne zagrożenia.
  Ustawa Prawo o ruchu drogowym bardzo jasno precyzuje, kiedy należy używać kierunkowskazów:

  Art. 22.
  5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

  Powyższy przepis dotyczy również skrzyżowań, gdzie rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem jest określony tablicą T-6 i nie przebiega na wprost. W takich sytuacjach następuje zmiana kierunku ruchu, a zatem dokonywana jest czynność określona w przepisie ustawy. Oznacza to, że użycie kierunkowskazu jest obowiązkowe. Nie ma tutaj znaczenia, czy zmiana kierunku ruchu następuje zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem, czy też nie. Podobnie, jak na zwykłych skrzyżowaniach, gdzie nie występuje pierwszeństwo łamane, nie sygnalizuje się również jazdy na wprost.

  Częstym błędem kierowców jest niesygnalizowanie zmiany kierunku ruchu na drodze z pierwszeństwem
  Częstym błędem kierowców jest niesygnalizowanie zmiany kierunku ruchu na drodze z pierwszeństwem, źródło: materiały własne http://www.info-car.pl

  Kierowcy zazwyczaj nie mają problemów z oceną sytuacji podczas wjeżdżania na skrzyżowanie oznaczone tablicą T-6 od strony drogi podporządkowanej. Większość z nich prawidłowo używa kierunkowskazów. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy mamy do czynienia z kierowcami, którzy pokonują drogę zgodnie z wyznaczonym pierwszeństwem. W odczuciu wielu z nich, użycie kierunkowskazu nie jest wówczas konieczne. Niestety jest to poważny błąd, który może mieć konsekwencje, zarówno w postaci mandatu karnego, jak również ewentualnej kolizji z powodu nie zasygnalizowania manewru. Nieprawidłowe używanie lub nie używanie kierunkowskazów zagrożone jest karą w postaci mandatu w wysokości 200 zł oraz 2 punktów karnych!

  W tej sytuacji kierowcy jadący na wprost nie powinni włączać żadnego kierunkowskazu.
  W tej sytuacji kierowcy jadący na wprost nie powinni włączać żadnego kierunkowskazu., źródło: materiały własne http://www.info-car.pl

  O ile na skrzyżowaniach czterowylotowych zazwyczaj mamy do czynienia z niesygnalizowaniem manewrów, o tyle na trzywylotowych spotykamy się z nadgorliwością kierowców, którzy sygnalizują jazdę na wprost w kierunku, gdzie nie ma drogi. Chodzi o zasygnalizowanie innym kierowcom, że ruch pojazdu nie będzie odbywał się zgodnie z wyznaczonym pierwszeństwem lecz na wprost. Takie zachowanie, z pozoru uprzejme wobec innych kierowców, także może wprowadzić w błąd i doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Może bowiem okazać się, że kierowca sygnalizował np. chęć zaparkowania na chodniku, użył nie tego kierunkowskazu co trzeba lub nawet zapomniał go wyłączyć po wcześniejszych manewrach. Wówczas należy zachować daleko idącą ostrożność, ponieważ kierunkowskaz został użyty w miejscu, w którym nie powinien.
  http://info-car.pl/infocar/artykuly/kierunkowskazy-na-pierwszenstwie-lamanym.html

 • Marek

  napisane przez Marek

  piątek, 13 październik 2017 13:10

  Moi drodzy (może tak lepiej niż się obrażać),
  W przytoczonych przez Hiobowskiego przykładach skrzyżowań uważam, że należy włączać kierunkowskazy. Przed każdym z tych skrzyżowań znajduje się znak T6a - (tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie). Nie jest to jedynie łuk drogi z przyległymi drogami podporządkowanymi ale skrzyżowanie. Jadąc więc drogą z pierwszeństwem zmieniamy kierunek ruchu (co sugeruje znak) więc włączamy kierunkowskaz.

 • Praktyk prawdziwy

  napisane przez Praktyk prawdziwy

  czwartek, 12 październik 2017 19:55

  Cytuję jakiegoś nawiedzonego instruktorka co używa nazwy Hioba :
  "kierunkowskazy są do sygnalizowania innym uczestnikom." tak, oczywiście tylko czego, napisz mądralo ?????
  Otóż zmany pasa ruchu, omijania, wyprzedzania, itp.itd.
  Ale NIE na łuku drogi z pierwszeństwem przejazdu . To nie Słowacja kolego, tam tak mrugają na każdym zakręcie.

 • aa

  napisane przez aa

  czwartek, 12 październik 2017 17:31

  Hiobowski zamiast prawić dyrdymały odpowiedz na pytanie. Bałwanku: kierunkowskaz służy do sygnalizacji zmiany pasy ruchu i manewrów typu skręcanie, wyprzedzanie, zjazd z drogi głównej, itd. Więc łypaj dalej kierunkami na każdym łuku drogi. Hiob będzie z ciebie dumny.

 • Hiobowski

  napisane przez Hiobowski

  środa, 11 październik 2017 18:14

  "aa" - anonimowy alkoholiku. (((-; Weź se dziecko zdejmij Przepisy Ruchu Drogowego z półki na książki. Albo kup se nowy kodeks PoRD w najbliższej księgarni (zamiast 4 paczek fajek), poczytaj se z godzinkę zamiast siedzieć na Fejsie lub na doopie i przestań bredzić. Wstydu nie masz, rok temu robiłeś kurs i już nie wiesz, że kierunkowskazy są do sygnalizowania innym uczestnikom. Nie dla Ciebie nieuku, bo Ty wiesz gdzie jedziesz.
  I przestań mnie denerwować tylko marsz do nauki!!!

 • aa

  napisane przez aa

  środa, 11 październik 2017 15:17

  Hiobowski a na jakiej podstawie należy używać kierunkowskazu jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu i nie skręcając w inną ulicę? Czy na każdej drodze na której jest łuk świecisz kierunek. Na ulicy krakowska/Piłsudskiego jedziesz drogą po łuku i nie skręcając w ulicę Łukasiewicza lub Lewakowskiego to jakim prawem i na jakiej podstawie? To że uczyli na kursach dawniej nie oznacza że uczyli dobrze. A przynajmniej wbrew logice. "Łypienie" kierunkowskazami na każdym łuku drogi to absurd przecież :)

 • kuba

  napisane przez kuba

  środa, 11 październik 2017 10:41

  Moim zdaniem kierowcy wieku od 65 lat + powinni przechodzić badania lekarskie + psychotesty + badanie refleksu i postrzegania ,mieć wydawane zaswiadczenie o zdolności do prowadzenia pojazdu danej kategorii badania powinny być np.co 2 lata lub w zalezności od kondycji kierowcy nawet co 6 mieś. brak badan = brak uprawnień .

 • Marek

  napisane przez Marek

  środa, 11 październik 2017 10:40

  "Hiobowski", wysepki tworzy się np. na znaku P-21 (część drogi wyłączona z ruchu pojazdów). Jeśli tylko na jezdni pojawia się namalowana "wysepka" to po obu stronach tej wysepki są już dwie oddzielne jezdnie a nie ta sama jezdnia z zebrą pośrodku (art 13 ust 8 Prawo o ruchu drogowym). Oczywiście istniejąca tam zebra może mylić pieszych ale tutaj pytanie do drogowców o poprawność malowania.

 • Hiobowski

  napisane przez Hiobowski

  wtorek, 10 październik 2017 19:07

  "Marek" Nieprawda na ul. Krakowskiej nie ma wysepki, tylko pole zakreskowane. A takie pole nie rozdziela przejścia dla pieszych na 2 odrębne. Ponadto kierujący zbliżając się do oznakowanego przejścia, nawet rozdzielonego wysepką ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość, aby zapewnić sobie szybkie reagowanie.
  Polacy nie lubią uczyć się przepisów. Dla większości kontakt z kodeksem drogowym, kończy się po zdobyciu prawa jazdy. Niestety mózg ludzki jest zawodny, to nie komputer więc zapominamy wiele zasad i informacji.
  Przykład: większość osób jadących ul. Krakowską w lewo w kierunku ronda Solidarności nie włącza lewego kierunkowskazu (pomimo że byli tego uczeni na kursie) tłumacząc, że nie trzeba bo jadą z pierwszeństwem. Błędne rozumowanie przepisów - właśnie że trzeba, bo zmiana kierunku ruchu w lewo.
  Inny przykład: kierowcy nie włączają prawego kierunkowskazu poruszając się zgodnie z nakazem skrętu w prawo, jadąc z ul.Podwale w ul.Grodzką (koło kina Sokół) też tłumacząc - przecież jadę z nakazem.
  Nic głupszego! Dla kogo jest kierunkowskaz dla mnie? To co inni uczestnicy mają się domyślać gdzie jadę?
  Inni o nas mówią: Polacy to filozofy, Polacy nie lubią się uczyć, lubią pić i jeździć. To gorzka prawda.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze