Weekendowa seria zdarzeń drogowych w Krośnie i okolicy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Miniony weekend (7-8.10) pełen był zdarzeń drogowych na ulicach Krosna i okolicznych miejscowości.Do większości z nich doszło w godzinach wieczornych lub nocnych. Poniżej podsumowanie weekendu na drogach.

W sobotę (7 października) przed godziną 3, policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonej infrastrukturze drogowej na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Lewakowskiego w Krośnie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 24-letni obcokrajowiec kierujący seatem zjechał na pobocze drogi i oddalił się z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania 24-latka badanie stanu trzeźwości wykazało, około 1 promila alkoholu w jego organizmie - informuje Klaudyna Konarzewska z Policji w Krośnie. Dzień później mężczyzna został przesłuchany. Policjanci postawili mu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu marki seat oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 24-latek przyznał się do zarzutów - dodaje Konarzewska. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

W sobotę (7.10), po godzinie 19 na DK 28 w Miejscu Piastowym doszło do kolizji z udziałem 3 pojazdów.

Jak wstępnie ustalono kierująca citroenem xsara, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK 28, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki citoen xsara picasso, jadącemu DK 28 w kierunku Krosna. Kierujący citoenem xsara picasso by uniknąć zderzenia, wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo, zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego zderzył się w prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki volkswagen - informuje krośnieńska Policja.

Do szpitala zostali przewiezieni: kierujący citoenem xsara Picasso i pasażerka volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi Zespół ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. O tym zdarzeniu informowaliśmy również TUTAJ.

Również w sobotę (7.10), po godzinie 19 policjanci zostali skierowani na ul.Chopina w Krośnie, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwa kobieta wjechała do rowu i jest poszkodowana. Kobietę zauważyli przypadkowo przejeżdżający kierowcy, którzy uznali, że jest ofiarą wypadku, gdyż obok stał dziwnie zaparkowany samochód.

Wezwali pomoc i udzielili rannej kobiecie pierwszej pomocy. Jak ustalono, nie doszło do wypadku a piesza przewróciła się idąc chodnikiem. Policjanci udokumentowali interwencję. Optymistycznym jest jednak sam fakt reakcji postronnych osób. O zdarzeniu informowaliśmy również TUTAJ.

W niedzielę (8.10), przed godziną 3 w Krośnie doszło do zdarzenia drogowego, w którym ranny został kierujący fiatem.

Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki fiat na łuku drogi ulic Krakowska w kierunku ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad pojazdem. Jadąc na wprost doprowadził do zderzenia z drzewem. Kierujący fiatem 36-latek został przewieziony do szpitala, przed przyjazdem policji na miejsce zdarzenia. Mężczyźnie została pobrana krew do analizy na stan trzeźwości - informuje KMP Krosno. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krośnie. O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

W niedzielę (8.10), przed godziną 18 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Grabiny i Betleja w Jedliczu doszło do kolizji.

Jak wstępnie ustalono kierujący peugeotem, nie zatrzymał się przed znakiem „Stop", nie upewnił się czy może bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie, a następnie zderzył się z prawidłowo poruszającym się ul. Armii Krajowej w kierunku Jaszczwi pojazdem marki volkswagen. 41-latek kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził znak B-20 przy ul.Grabiny i wjechał do przydrożnego rowu - informuje Policja. Do szpitala została przewieziona 49-latka kierująca volkswagenem. Policjanci potwierdzili trzeźwość kierujących. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Jedliczu.

red., KMP Krosno

fot. KMP Krosno, Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Rudzielec

    napisane przez Rudzielec

    wtorek, 10 październik 2017 13:14

    Dlaczego nie napisaliście o Marokańcu, który jeździł pijany z soboty na niedzielę po Krośnie.Artur go chyba musiał z aresztu wyciągać. Pozdrawiam całą rodzinę

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze