KROSNO: Potrącenie dwunastolatka na ul. Piłsudskiego

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

12 -letni rowerzysta, przejeżdżając przez przejście dla pieszych został potrącony przez samochód. Zdarzenie miało miejsce we wtorek (22.08) popołudniu.

Młody rowerzysta wjechał swoim jednośladem na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez osobowego Opla. Na szczęście obrażenia jakich doznał, okazały się niegroźne. Kierujący samochodem, 36-letni mężczyzna był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Piłsudskiego w Krośnie. W momencie, gdy młody cyklista pokonał już niemal całą szerokość jezdni,  o tylne koło jednośladu zahaczył nadjeżdżający z prawej strony Opel. W wyniku zdarzenia nastolatek doznał niegroźnych obrażeń.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

red., KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • Paweł s

  napisane przez Paweł s

  czwartek, 24 sierpień 2017 17:54

  Kierowcy w Krośnie to patologia. Sam jeżdżę na rowerze już miałem 2 zdarzenia kiedy został bym powracamy przez samochód. Zajezdzanie drogi wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Przejście dla pieszych oczywiście przechodzimy a nie przejeżdżamy. Jeżdżę teraz chodnikiem który służy dla pieszych ale boję się jechać po drodze bo banda matołów nie widzi nic poza obrys swojego auta. Kierowcy zacznijcie myśleć

 • Gibalski

  napisane przez Gibalski

  środa, 23 sierpień 2017 18:14

  Kiedy policja zacznie wreszcie karać rowerzystów za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych. Prawo o ruchu drogowym wyraźnie tego zabrania. Przepisów uczą podczas kursu na kartę rowerową lub motorowerową. Powinno się o tym trąbić w mediach, internecie w szkole na lekcjach wychowawczych, dosłownie wszędzie. Jestem kierowcą z ogromnym stażem i wiem jak trudno jest zahamować będąc nagle zaskoczonym przez wpadającego na pasy rowerzystę.

 • 0ki

  napisane przez 0ki

  środa, 23 sierpień 2017 17:57

  Emil......tata ( mama) i dziecko do lat 10 są pieszymi i wolno im wjechać na przejście dla pieszych...........wg pord..

 • mario

  napisane przez mario

  środa, 23 sierpień 2017 14:59

  W GG czyli Galicyjskim Grajdole jakim jest Krosno nagminnie rowerzyści przejeżdżają przez przejście dla pieszych, często nawet nie spojrzą czy nie nadjeżdża pojazd. W dużym mieści jakim jest Kraków na własne oczy widziałem, gdy za taki wyczyn młody rowerzysta zapłacił mandat (chyba 200 złotowy). To jest przejście dla pieszych i rowerzysta ma obowiązek zejść z roweru i przeprowadzić go przez jezdnię. Tak mówi przepis i w tym przypadku winę powinien ponieść rowerzysta.

 • Emil

  napisane przez Emil

  środa, 23 sierpień 2017 14:23

  Niejednokrotnie widzę jak cała rodzinka tata, mama i dziecko przejeżdżają sobie rowerkami po przejściu.I tak przykład idzie z góry a skutki mamy takie jak widać.

 • tad

  napisane przez tad

  środa, 23 sierpień 2017 14:22

  i kierowca ma przechlapane