Bogumiła Romanowska 2018
.

BARWINEK: Dwie osoby dorosłe i dziecko poszkodowane w wypadku

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W niedzielę (30.07) około godziny 19:50 doszło do zdarzenia drogowego na DK19 w miejscowości Barwinek (gm. Dukla). Audi, którym podróżowało 2 osoby dorosłe i 8-letnie dziecko wypadło z drogi, staranowało drzewa i zatrzymało się w głębokim rowie. 

Służby ratunkowe interweniowały w Barwinku na drodze krajowej 19, gdzie przed godziną 20. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu, którym podróżowała rodzina.

Kierująca Audi, jadąc od strony Barwinka, zjechała na przeciwległy pas, najechała na barierę energochłonną. Pojazd lecąc w powietrzu, staranował trzy drzewa i zatrzymał się na dole stromej skarpy. Kobieta kierująca pojazdem prawdopodobnie zasnęła.

Pojazdem w sumie podróżowały dwie osoby dorosłe oraz 8-letnie dziecko. Z pojazdu wszyscy wyszli o własnych siłach. Ostatecznie cała trójka w stanie stabilnym trafiła do krośnieńskiego szpitala. 

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego (Dukla, Rymanów), policjanci WRD KMP Krosno oraz strażacy z OSP Tylawa, OSP KSRG Dukla oraz JRG Krosno. 

Ruch pojazdów na DK19 odbywał się wahadłowo. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny zdarzenia. 

red. | fot. OSP Tylawa
OSP KSRG Dukla
Krosno112.pl