Tylawa: Nieszczęśliwy wypadek na skrzyżowaniu

fot. Adrian Socha fot. Adrian Socha

W piątek (08.07) przed godziną 16:40 doszło do wypadku w miejscowości Tylawa (gmina Dukla) na drodze krajowej nr 19. 

Do poważnego w skutkach wypadku dwóch samochodów ciężarowych i dwóch samochodów osobowych doszło w Tylawie na skrzyżowaniu DK19 z drogą w kierunku miejscowości Zyndranowa. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letnia kobieta kierująca oplem astra, przygotowując się do skrętu w lewo, zjechała do osi jezdni i zatrzymała się. W tym czasie na tył opla najechał ciągnik siodłowy scania z naczepą. Opel został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego ciężarowego DAFa, którym kierował obywatel Polski. Na skutek wielokrotnych zderzeń astra uderzyła jeszcze w osobową skodę.

Na miejsce zadysponowano Zespoły Ratownictwa Medycznego z Dukli, Miejsca Piastowego oraz Krosna. Szczęśliwym trafem dukielscy Ratownicy Medyczni podróżowali w kierunku Tylawy w momencie wpłynięcia zgłoszenia o zaistniałym wypadku. Ze względu na rozległe zniszczenia samochodu osobowego konieczne było użycie nożyc i rozpieraczy hydraulicznych przez strażaków ochotników z Dukli oraz zawodowców z Krosna, by dostać się do zakleszczonego wewnątrz wraku małżeństwa.Na miejscu działania prowadziła również lokalna jednostka OSP Tylawa. W zdarzeniu ciężko poszkodowane zostały dwie osoby - kierująca Oplem kobieta, będąca w zaawansowanej ciąży oraz jej mąż - pasażer.

Ze względu na rozległe obrażenia, nieprzytomną kobietę do szpitala w Rzeszowie przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 10" z bazy HEMS w Sanoku. Na miejscu czynności wyjaśniające prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Krośnie. Szczególną uwagę należy zwrócić na bohaterską postawę świadka wypadku, młodego mężczyzny, który wezwał docelowe służby ratunkowe oraz przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Na miejscu zdarzenia po angażującej akcji ratunkowej strażacy neutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów oraz posprzątali pozostałości po wrakach. W jednej z ciężarówek został uszkodzony zbiornik z olejem napędowym. Na miejsce ściągnięto zastęp ratownictwa chemiczno-ekologicznego z JRG Krosno.

Droga była zablokowana przez ponad 6 godzin - w tym czasie policjanci prowadzili czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia.

Na miejscu działania ratownicze prowadzili policja, straż pożarna z JRG Krosno (MAN, Scania, Iveco), OSP KSRG Dukla (Fiat), OSP Tylawa (Land Rover), pogotowie ratunkowe SPPR Krosno (Mercedes S1, Renault S2, Renault P) oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

red.| fot. Adrian Socha

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

11 komentarzy

 • polka

  napisane przez polka

  wtorek, 19 wrzesień 2017 13:03

  Wróciłam niedawno z Tylawy. Taka piękna miejscowość a służby nie potrafią zadbać o bezpieczeństwo. Ciężarówki, niczym odrzutowce, przelatują przez miejscowość. Mieszkańcy nie mogą doprosić się żadnego patrolu. Szkoła jest przy głównej drodze, więc bezpieczeństwo powinno być zachowane. Wstyd panowie policjanci.

 • sdsds

  napisane przez sdsds

  wtorek, 12 lipiec 2016 17:04

  czy kobieta żyje ?

 • dfghjkl

  napisane przez dfghjkl

  niedziela, 10 lipiec 2016 23:46

  podobno oni przyjechali tu na wczasy ?

 • Darek Tutam

  napisane przez Darek Tutam

  niedziela, 10 lipiec 2016 17:51

  Komentarze nie pozostawiają złudzeń, niektórzy kierowcy nie stosują się do wielu przepisów o ruchu drogowym, w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo przykrymi skutkami tego stanu rzeczy. Na dodatek ograniczenie prędkości do 40/h, gdyby ten warunek został zachowany nie było by tego nieszczęścia.

 • Łobuz

  napisane przez Łobuz

  niedziela, 10 lipiec 2016 12:19

  Powiem szczerze Tiry Trzymają się dupy osobówką bo siedzą w dużych i im nic nie grozi jak włączysz zbyt późno kierunkowskaz to kończysz jak ta kobieta

 • Pawelek

  napisane przez Pawelek

  niedziela, 10 lipiec 2016 03:30

  Cosvwam znawcy poradze,.jak.stajecie do skretu w lewo, kola na.wprost bo.inaczej dochodzi do takicj tragedii jak jakis imbecyl niebtrzyma.odleglosci

 • Paweł__

  napisane przez Paweł__

  sobota, 09 lipiec 2016 14:34

  Pani w ciąży więc pewnie bez pasa i dlatego poduszka była nieaktywna...
  Oby wszystko było jak najlepiej.
  Niestety to skrzyżowanie jest kiepskie choć szczerze mówiąc Panowie w dużych tą drogą zapitalają jakby im się pod tyłkami paliło.
  Ciekawe, czy zwolnił by gdyby nie doszło do wypadku-w tle 30m dalej widać znak ograniczenia do 40km/h...

 • Ksiądznieksiądz11

  napisane przez Ksiądznieksiądz11

  sobota, 09 lipiec 2016 12:19

  O Boże! Boże miej ich w opiece!!!!!!!!!!!

 • Cos

  napisane przez Cos

  sobota, 09 lipiec 2016 03:33

  Wysrztelila poduszka pasażera tylko

 • Rry

  napisane przez Rry

  piątek, 08 lipiec 2016 21:22

  Poduszki nie wystrzeliły?