Widzieliście już nowe latarnie w Rymanowie i Posadzie Górnej?

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Nowo wybudowane oświetlenie uliczne zlokalizowane jest przy drodze wojewódzkiej nr 887 w miejscowościach Rymanów ul. Grunwaldzka i Posada Górna ul. 3-go Maja. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ciekawe rozwiązanie z "zielonym okienkiem". 

Długość wybudowanego oświetlenia to ok. 2254 m,  na których zabudowano 54 kpl. słupów oświetleniowych. Koszt budowy oświetlenia opiewa na sumę ok. 400 tys. złotych. 

Według danych pozyskanych od producenta jest to pierwsze w kraju wybudowane oświetlenie uliczne tego typu. Zastosowane w słupach “zielone okienko” spełnia funkcję dekoracyjną – droga dojazdowa do Uzdrowiska Rymanów,  a także po zgaszeniu opraw drogowych spełnia funkcję doświetlenia pasa drogowego celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego.

Takie samo oświetlenie drogowe zostało zaprojektowane na dalszej trasie DW na długości ok. 1100 m. i będzie się kończyć w okolicy przebudowywanego przez Gminę Rymanów basenu w Rymanowie Zdroju.

Termin budowy nowego oświetlenia  nie jest jeszcze znany, prace nad jego budową rozpoczną się podczas planowanych prac nad skablowaniem Rymanowa Zdroju (wszystkie instalacje napowietrzne zostaną umieszczone w ziemi) które będzie wykonywać  PGE Dystrybucja Oddział Sanok.

Wykonawcą oświetlenia była firma AGZ Sp. z o.o. z Krosna. Producentem słupów oświetlenia ulicznego jest Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "ROSA" z Tych.

Więcej o inwestycjach dowiecie się na profilu Facebook: Gmina Rymanów (kliknij).

red. fot. Krosno112.pl, UG Rymanów

 

Partnerzy portalu: