Michalinka leczy się już 3 lata. 1% może pomóc

fot. arch. rodzinne fot. arch. rodzinne

Michalinka ma brata - Franka, są  zwyczajnym rodzeństwem, czasem się kłócą a czasem kochają nad życie. Rodzeństwo nieustannie za sobą tęskni, bo życie Michaliny toczy się pomiędzy szpitalami, chemią, radioterapią, badaniami. Koszmar rodziny z Jedlicza trwa już 3 lata.

Lekarze z oddziału pediatrii szpitala w Krośnie zdiagnozowali u Michaliny guza mózgu, dziewczynka szybko trafiła do szpitala w Krakowie. Tam pierwsza operacja i koszmarna informacji: guz jest złośliwy, to medulloblastoma IV stopnia, guz bardzo zły w rokowaniach. Kolejne dni upływają na chemioterapii, życie rodziny toczy się pomiędzy szpitalami.

Po 20 miesiącach leczenia, gdy wszyscy myśleli o szczęśliwym zakończeniu leczenia obrazowanie MRI i spektroskopii pokazuje wznowę choroby. Michalina przechodzi drugą operację, ciężką chemię, radioterapię i znowu chemioterapię. Miśka dochodzi do siebie, kolejne rezonanse pokazują regres choroby - jest coraz lepiej. I nagle powtórka koszmaru - wznowa. 

- Michasia leczy się 3 lata. Jej organizm jest osłabiony. Nasze panie doktor ze łzami w oczach przekazują nam bolesną prawdę: tutaj w Polsce wykorzystała prawie wszelkie możliwe leczenie: chemioterapię, radioterapię, operacja jest również niemożliwa. Zbiera się konsylium lekarzy i jednak dają nam szansę na leczenie, lecz w klinice w Warszawie, więc wiąże się to z dużymi kosztami wyjazdu i pobytu w innym mieście, co będzie dla nas bardzo trudne. Zaprzyjaźniliśmy się z wieloma rodzinami z oddziału. Doświadczyliśmy tak wielu wyrazów sympatii i życzliwości. Stąd nasza odwaga by prosić: pomóżcie nam ratować naszą Michasię… - apleuje mama dziewczynki.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”.

 

Aby przekazać 1% podatku dla Michalinki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1331 pomoc dla Michalinki Zagórskiej”

 

Pomóc Michalince można również dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1331 pomoc dla Michalinki Zagórskiej”

wpłaty zagraniczne:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1331 Help for Michalinka Zagorska”

red., materiały rodziny

 

Partnerzy portalu: