WOŚP już w niedzielę!

26. Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę. W Krośnie czeka na nas wiele atrakcji, a o tych głównych poczytacie niżej.

1. Licytacje:

- Posłanka Joanna Frydrych wpadła na świetny pomysł i w ramach wsparcia WOŚP zorganizowała licytację obejmującą wyjazd do Sejmu i wspólny obiad. - Zjemy wspólnie obiad, pogadamy nie tylko o polityce, odwiedzimy któreś z warszawskich muzeów, przywieziemy, odwieziemy. Chciałabym, aby na orkiestrę trafiła choćby jedna złotówka więcej, będę wtedy zadowolona, że mogłam się swoją funkcją, którą mam dzięki ludziom, podzielić z innymi ludźmi - mówi posłanka.

Ponadto Joanna Frydrych przekazała na licytację ubranie specjalne typu Nomex (dla profesjonalnego strażaka), autografy piłkarzy, unikatowe książki oraz koszulki z autografami Pawła Papkę oraz Romana Koseckiego. Przedmioty będzie można licytować 14 stycznia na rynkach miast naszego regionu. 

- Firma LO-STARK Stacja Demontażu Pojazdów przekazała na wośpową licytację kolekcjonerskiego Żuka z podpisem Jurka Owsiaka. Aukcję znajdziecie TUTAJ (KLIK).

Ekipa odbudowała także BMW E30, które będziecie mieli okazję podziwiać podczas Moto Orkiestry

- Sylwia Dzik, znana jako Dzikuska również postanowiła własnymi siłami wesprzeć WOŚP. Zorganizowała licytację w której do wylicytowania jest całodniowa przejażdżka sportowym motocyklem kobiety.  - Osoba która wylicytuje największa kwotę otrzyma całodniową wycieczkę w moim towarzystwie na motocyklu Suzuki GSX-R widocznym na zdjęciach. Przejażdżka obejmuje województwo Podkarpackie lub Małopolskie ze względu na moje miejsce zamieszkania (Krosno/Rzeszów) mogę dojechać do zwycięzcy 200 km. Trasa jaką będziemy podróżować będzie przygotowana indywidualnie. Zakopane? Bieszczady? Kwestia dogadania się! Ty mówisz gdzie, ja jadę! Limit jaki przewiduje na trasę to około 200 km. Termin na realizację wygranej licytacji również ustalamy indywidualnie - wiosna/lato. - mówi Sylwia. - Możemy również jechać na dwóch motocyklach, a miejsce dla pasażera może być prezentem. Ty decydujesz komu przekażesz wygraną! Na pamiątkę dodatkowo nagramy te niezapomniane chwile kamerką GoPro Hero 4, zrobimy mnóstwo zdjęć i spędzimy miły dzień na 2 kółkach! Jeżeli chcesz poznać mój motocyklowy świat połączony z dużą dawką uśmiechu i malowniczymi trasami - zapraszam do licytacji! Kawa na trasie w pakiecie. Jestem w stanie zaoferować kask dla pasażera/pasażerki oraz kurtkę, lecz nie ukrywam że miło by było, gdyby zwycięzca był ubrany w kompletny strój motocyklowy Dodatkowo dla zwycięzcy przygotuje prezent z mojego sklepu www.dzikuska.com.pl do wyboru do koloru! - dodaje. 
Licytację znajdziecie TUTAJ (KLIK)

2. Bicie rekordu RKO na Hali Mosir 
Uczniowie z klas ratowniczych z Naftówki zachęcają do wzięcia udziału w biciu rekordu w najdłuższym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Próby pobicia rekordu odywać się będą w godzinach 10:00-13:00, a jednocześnie odbywać się będą pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zachęcamy!

3. Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"  
Ratowników z Naftówki spotkamy również na krośnieńskim Rynku, gdzie odbywać się będzie bieg "Policz się z cukrzycą", którego trasa złożona jest z 6 pętli wokół krośnieńskiej starówki. Ratownicy będą zabezpieczać bieg przedmedycznie. Start: 15:00 na Rynku.

4. Teatr Ignis i pokaz ogniowy podczas "Światełka do Nieba" 
Teatr Ognia Ignis słynie z zapierających dech w piersiach pokazów tańca z ogniem. 14 stycznia spotkamy ich na krośnieńskim Rynku. - Teraz już wiemy, że możemy Wam powiedzieć "oj, będzie się działo"! Zobaczymy się podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, który odbędzie się 14 stycznia na krośnieńskim rynku. Teatr Ognia Ignis wystąpi zaraz po tradycyjnym światełku do nieba. Mamy nadzieję, że uda się nam rozpalić ogień nie tylko w sercach widzów, bowiem serca towarzyszyć nam będą przez cały dzień wspaniałego finału - zapraszają artyści.

5. GAMES ROOM w "Kawce"  
Krośnieńska kawiarnia "Kawka" również przyłączyła się do wsparcia WOŚP. 13 stycznia (sobota) w godzinach 15:00-22:00 w "Kawce" (ul. Tkacka 2a) będzie miała miejsce akcja GamesRoom. Organizatorzy przygotowali ponad 100 gier planszowych i 7 godzin świetnej zabawy za wrzutkę do puszki WOŚP. - Czekamy na Was - każdy uczestnik znajdzie grę dla siebie w muffinowych zbiorach, a instrukcjami nie należy się martwić dzięki pomocy doświadczonych animatorów. Ci którzy wspomogą inicjatywę, będą mogli wybierać odpowiadające im tytuły z listy liczącej ponad sto gier! - zapraszają wolontariusze. 

6. Pokazy strażackie OSP Krosno - Turaszówka, OSP Krościenko Wyżne, OSP Pustyny 
Strażacy również będą aktywnie działać podczas 26. Finału WOŚP. Od godziny 10:00 na parkingu Hali Sportowej Mosir (ul. Bursaki 26) spotkacie jednostkę OSP Turaszówka prezentującą wyposażenie OSP, a o godzinie 13:00 obejrzycie pokaz strażacki w wykonaniu jednostki. 
Natomiast o 18:30 na akcji MOTO ORKIESTRA spotkacie OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny, którzy dostarczą strażackich atrakcji. Zaraz po pokazach organizatorzy zapraszają na przejazd Nocnej Jazdy z samochodami pożarniczymi, m.in. nowym VOLVO OSP Żarnowiec.

7. Strefa Moto pod Halą Mosir
AUTO SZYBY Integro organizują strefę moto pod Halą Mosir w godzinach 10:00-14:00. Za wrzutkę do puszki (minimum 15 zł) mechanicy sprawdzą stan techniczny pojazdów, a każdy kierowca otrzyma firmowe upominki. 


Od ProfiAuto.pl mechanicy przekazali na wośpowe licytacje zestaw gadżetów (4 koszulki, czapka zimowa, czapka z daszkiem, powerbank, softshell, zestaw kluczy, słuchawki, kubek). 

Podczas 26. Finału WOŚP należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i utrudnieniach na drogach 
Każdy kolejny Finał WOŚP wiąże się z przyciąganiem tłumów, a niestety w tym oszustów. Oto kilka rad:
- pamiętaj, że atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka - naklejki, identyfikator i inny wolontariusz w parze
- identyfikator każdego wolontariusza powinien zawierać imię, nazwisko, oraz aktualne zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP, oprócz tego przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany numer kwestującego, zgodny z nr na identyfikatorze
- Jeżeli masz podejrzenie, że dana osoba podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, natychmiast poinformuj o tym Policję (997 albo 112) lub straż miejską/gminną (986).

Rady dla wolontariuszy:
- zbiórkę należy prowadzić w miejscach bezpiecznych (miejsca chronione, dobrze oświetlone, objęte monitoringiem, główne ciągi komunikacyjne z dużym natężeniem ruchu pieszych) 
- unikaj miejsc potencjalnie niebezpiecznych czyli np. źle oświetlonych i mało ruchliwych
- w trakcie zbiórki oraz podczas powrotu do sztabu poruszaj się w grupie, wraz z innymi wolontariuszami i/lub pod opieka osób dorosłych
- w razie jakiejkolwiek agresji nie ratuj za wszelką cenę skarbonki. Pamiętaj, że życie i zdrowie jest najważniejsze. Staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy, a podczas jego ucieczki głośno wzywaj pomocy
- o wszelkich zagrożeniach dla Twojego bezpieczeństwa natychmiast informuj Policję (997 albo 112) lub straż miejską/gminną (986).
Więcej ważnych informacji na temat bezpieczeństwa znajdziecie TUTAJ (KLIK)

Utrudnienia na drogach pojawią się w okolicach Starego Miasta. 14 stycznia w godzinach od 14:00 do 16:30 wjazd do obrębu staromiejskiego będzie niemożliwy. Zamknięte dla ruchu w obu kierunkach będą ulice: Piłsudskiego od Ronda Solidarności do Rynku, ul. Sienkiewicza cała oraz ul. Zjazdowa cała. W tych godzinach odbywać się będzie charytatywny bieg pn. „Policz się z cukrzycą".

red. Natalia Paradysz