Wydrukuj tę stronę

Zakończył się Rajd Podkarpacki. Revline Racing Team Najlepszy!

  • poniedziałek, 11 grudzień 2017 19:40
  • Galeria
fot. Dariusz Błażejowski fot. Dariusz Błażejowski

Zakończyła się dwudniowa rywalizacja kierowców startujących w ostatnich zawodach w sezonie 2017. Przewidywana zimowa aura przyniosła nieco ostrożniejszą jazdę, ale nie mniej emocjonującą zarówno dla kierowców jak też kibiców. Podczas wszystkich prób sportowych w Krośnie, Bajdach oraz Pietruszej Woli warunki na trasie były trudne. Czytamy na stronie Automobilklubu Małopolskiego.

Wiele załóg podkreślało, że choć było ciężko, ślisko i wymagająco, to sam rajd w takim anturażu był bardzo ciekawy. Warto zauważyć, że w pierwszy zimowy wieczór było śnieżnie i dosyć wilgotno, więc zawodnicy na krośnieńskich ulicach uprawiali wręcz jazdę figurową na lodzie. Nie pomogły nawet sprawnie działające służby odśnieżające. W niedzielnej rywalizacji pogoda zmieniała się i początkowa temperatura z okolic 0 st. C z każdą godziną rosła. Więcej przeczytacie na stronie Automobilklubu Małopolskiego.

W klasyfikacjach generalnych uplasowały się następująco:
4. Runda DISLA Polska Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia (Rajd Okręgowy)

1. Marcin Wilusz (Automobilklub Małopolski)
Wojciech Witkowski (Automobilklub Małopolski)

2. Robert Długopolski (Automobilklub Stomil Dębica)
Paweł Piczak (Automobilklub Stomil Dębica)

3. Wojciech Faber (Automobilklub Beskidzki)
Marcin Bernatowski (Automobilklub Beskidzki)

4. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS

1. Dawid Pytko (AMK Tarnów)
Grzegorz Mortek (AMK Tarnów)

2. Mariusz Zieliński (Automobilklub Mielecki)
Ryszard Chlebowski (Automobilklub Mielecki)

3. Marek Szcześniak (Automobilklub Polski)
Krzysztof Klimkowski (Automobilklub Polski)

7. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS

1. Tomasz Węgrzyn (Automobilklub Małopolski)
Adrian Król (Automobilklub Małopolski)

2. Wojciech Piejko (Automobilklub Rzeszowski)
Adrian Mroszczyk (KM Łańcut)

3. Grzegorz Ważny (Automobilklub Rzeszowski)
Mateusz Czekaj (Automobilklub Rzeszowski)

Na zakończenie można stwierdzić, że pozostaje czekać do przyszłego roku, aby nastąpiło nowe otwarcie. Automobilklub Małopolski już przygotowuje następne imprezy, wśród których najbardziej rozpoznawalną jest Bieszczadzki Wyścig Górski – w przyszłym sezonie również wpisany do kalendarza FIA International Hill Climb Cup oraz FIA Historic Hill Climb Championship.

Dla Krosno112.pl wywiadu udzielił Marcin Wilusz: W ubiegly weekend zakończylismy z Wojtkiem Witkowskim sezon rajdowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ ukończylismy wszystkie rundy Rajdowych Mistrzostw Podkarpacia zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni rajd był dla nas ważny jeszcze z jedengo powodu. Ukańczając rajd podkarpacki mamy możliwość wymiany licencji ze stopnia "RN" ktorą mieliśmy dotychczas na licencje stopnia "R". Osiągnęliśmy cel który założylismy sobie przed sezonem. Mogę zdradzić, że w związku z tym istnieje duża szansa, że w przyszłym roku wystartujemy w Rajdowych Mistrzostwach Polski. Póki co kończymy rajdowy sezon 2017 i zabieramy się za budowę naszej nowej rajdówki. Chciałem podziękować Wojtkowi za świetne pilotowanie a także Piotrkowi i Artkowi za przygotowanie auta. Jest to nasz wspólny sukces który osiągnęliśmy cieżką i profesjonalną pracą.

Od nowego sezonu Marcin Wilusz i Wojtek Witkowski będą jeździć Hondą:

24209796 1548925285174233 581546754 o

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

red. fot. Dariusz Błażejowski, Paweł Fiejdasz

Artykuły powiązane

Galeria